Karalar konuştu ortalık karıştı

05/11/2018 20:42 6066

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Seyhan Belediye başkanı Zeydan Karalar bir konuştu ortalık toz duman oldu.

Programda Karalar “temayül yoklaması da yapılsa, ön seçim de yapılsa ben 1.çıkarım. Ancak bu seçim farklı. Diğer parti seçmenlerinin de oyları da lazım. Partimizin büyükşehir adayı için mutlaka anket sonuçları belirleyici olmalı. Bu yapılırsa kazanan CHP’nin olur” dedi.

Ardından MHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yeniden aday olmasının kendi partileri için büyük avantaj olduğunu söyledi; ve Partimiz için doğru aday çıkartmak kaydı ile tüm bunlar avantajımızadır.” Dedi.

Öte yandan Karalar’ın satır aralarında, “4,5 yıl içerisinde Adana Büyükşehir Belediyesinin geldiği noktayı ve yapamadıklarını tüm Adana gördü” demesi de Sözlü cephesine net bir mesaj taşıyordu.

Yani kısaca lafı CHP beni Adana Büyükşehir Adayı yaparsa biz bu seçimi alırız demeye getirdi.

Aslında ortada büyükşehir için Zeydan Karalar’ın net bir açıklaması yok. Gönlünde yatan aslanında Büyükşehir olduğunu bilmeyen de yok. Burada Soner Çetin’in faktörünün de unutulmaması gereken bir ayrıntı olduğunu hatırlamakta yarar var.

Karalar’ın açıklaması deyim yerindeyse siyasette tartışmanın da fitilini bir nevi ateşlemiş oldu.

Özellikle Sözlü için yaptığı yoruma Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, cevap verdi ve  “Önce ortaya çıkıp cesurca adayım desin.. Diyemez.. Çünkü O da biliyor ki Hüseyin Sözlü sandıkta bunları silindir gibi ezip geçecek” şeklinde konuştu.

Akyürek: “Sözlü CHP için kolay rakip olur diyen Seyhan Bld.Bşk.ZeydanKaralar önce 'Ben CHP Büyükşehir adayıyım' deme cesaretini göstersin sonra başkan Sözlü hakkında siyasi değerlendirme yapsın.Adanalı korkakları sevmez. Korkak Zeydan.” Paylaşımında bulundu.

Zeydan Karalar bu açıklamaya ne tepki verir bilinmez ama daha ortada Büyükşehir için adaylığı dahi netlik kazanmayan Sayın Zeydan Karaların bu açıklaması önümüzdeki günlerde tartışılmaya devam edecek gibi gözüküyor.