KARALAR ;BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADINIZ!...

12/10/2020 21:33 2727

Büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karalar’la bir 5 ocak pazartesi klasiği kentin güzide konaklama mekanlarından Divan otelde yapılan sabah kahvaltısı keyifli başladı keyifli de bitti.

 5 ocak haber merkezinin ve köke yazarlarının sorduğu sorulara gazetemizin imtiyaz sahibi  Savaş  Çokduygulu  moderatörlüğünde başlayan sorulara sayın Zeydan  Karalar her zamanki doğal tarzı ve tavrı ile cevaplar verdi. Bu arada deyip bize göreve geldiğimizden beri “bir çivi bile çakmadı” diyenlere yaptıkları işleri belgeleyen bir görsel seyrettirdi.

Bu görselde Karalar döneminin bu güne kadar olan yaptıkları çalışmaları seyrettik. Sanıyorum bu film farklı platformlarda kamuoyuna izlettirilmiş ya da izlettirilecektir. Bu nedenle filmle ilgili bir yorum yapmayacağım.

 Zeydan Karalar genel konuşmalından,dikkatimi çeken söylemlerinden biri de yapıcı eleştirilere açık olduğunu ifade etmesiydi.Öyle ki altın koza film festivali ödül töreninin neden İstanbul da yapıldığıyla ilgili sorduğum soruya “evet bu konuyla ilgili eleştiri aldık ama bunun nedeni pandemi döneminde İstanbul’dan gelecek katılımcıların adana ya gelmek istememeleri olarak bir eleştiri getirdi bu da genel kamuoyumuzun taktirine bırakılması gerekir

Toplantıda Adananın kültür sanat politikasıyla ilgili tek soru soran ben nedeni de doğal olarak benim alanım olmasından kaynaklı sayın başkandan gelen cevap Seyhan belediye başkanlığı döneminde kültüre sanata tiyatroya yeterli desteği verdiği açıklaması geldi Sorumun cevabı bu değildi tam olarak. Ya ben anlatamadım ya da sayın  Zeydan Karalar yanlış anladı. Zeydan başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizlere zaman ayırdığı için kendisine de başarı dileklerimi sunuyorum.

 O’nun  başarısı Adana’nın başarısı…Rast gelsin Sevgili Başkan

Not bir daha ki yazımda Muhsin Ertuğrul’un 1941 yılında Ankara İzmir Adana belediye reislerine başlıklı mektubunu paylaşacağım…