Kapasite…

16/12/2021 19:23 723

 

Adanaspor, Bolu deplasmanından vasat bir oyun ve 1 puanla döndü. Aslında maçın hakkı beraberlikti. Bu maçta Sait hoca çift forvetle maça başladı fakat Adanaspor takımı belli oyuncuların özverisi ile bugüne kadar bu puanları topladı. Ancak takıma faydalı olamayan çok oyuncu var. Özellikle Bolu deplasmanında Tetteh, Ahmethan gibi çift forvet oynayıp hiç bir varlık gösteremeyen bu iki oyuncu sezon boyunca takıma katkı veremediler.

Ttetteh maçın en net pozisyonunda hiç kimse yokken gelen ortayı dışarı atarak bu takımın oyuncusu olmadığını bizlere gösterdi. Maalesef ki kapasitesi bu takım için yeterli değil. Kapasitesi bu takım için yeterli olmayan bir başka oyuncu ise Rüştü Hanlı. Amatör bir oyuncunun yapmayacağı hataları yaptığını üzülerek izliyoruz. Ne pozisyon almada ne de hamlelerde bir varlık gösteremiyor. Donkor, Uğurcan, Celil, Benasser, Roche bu takımın kilit oyuncuları. Saydığım oyuncular saha da olmadığında sıkıntı yaşıyor Adanaspor. 

Boluspor son haftaların formda takımıydı fakat Adanaspor iyi savunma yaparak Bolu’dan puanla dönmesini bildi. Artık kalan 2 hafta da en az birini galibiyetle kapatması gerekir takımın. Hücumda yaşadığı sıkıntılar takımı çok zora sokuyor. Ozegoviç dışında hiçbir oyuncudan verim alamadı.

Bugün Adanaspor’u  içeride zor bir maç bekliyor. Rakip ligin dişli takımlarından İstanbulspor. Yukarılara oynamak için mutlak galip gelmesi gereken bir maç olacaktır. Bu maçtan alacağı 3 puan ikinci yari için takım adına ilk 6’ya oynama yönünde müthiş bir galibiyet olacaktır.

Başarılar  Adanaspor…