Kanun emretti Özkök’e ev göründü!

09/12/2019 19:32 2109

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığını kazanan Akif Kemal Akay, makam koltuğuna oturur oturmaz, Belediye bürokratlarında ve Başkan Yardımcılıklarında yeni atamalar yapmasıyla dikkat çekmişti. Belediye bünyesinde ve kamuoyunda A takımını kuruyor şeklinde yorumlanan, yeni Başkan yardımcılarından dikkat çeken isimlerin başında hiç şüphesiz, Aytaç Durak'ın Belediye Başkanlığı döneminde Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllar hesap işleri daire başkanlığı yapan Selçuk Özkök olmuştu. Başkan yardımcılığı görevinde yaptığı icraatla bir ara gündem olan Selçuk Özkök'ün Başkan Yardımcılığı görevi 2020 Şubat ayında sona erecekmiş. Şubat ortalarında yaş haddinden devlet memuriyeti hayatı emeklilikle sonuçlanıyor. Devlet Memuru kanuna göre Selçuk Özkök, Başkan Yardımcılığı görevini mecburiyetten bırakacak. Allah işini gücünü rast getirsin düğünde ve cenazelerde görüşürüz sıradan bir vatandaş olarak.

 

 

Ankara’da Halk Süt satışı başladı darısı Adana’ya

Halk Ekmek Fabrikası, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, “Kırsal Kalkınma Projesi” kapsamında, başkentli üreticilerden aldığı sütü tüketiciyle buluşturdu. Halk Ekmek’in satış mağazalarında raflarda yerini alan 3 litrelik sütlerin yanında probiyotik zengini ev yapımı yoğurt mayası da armağan edilecek. Kırsal bölgelerdeki üreticilerden temin edilen ve Atatürk Orman Çiftliği Tesisleri’nde dolumu yapılan günlük sütler, üreticiler kadar tüketicilerin ekonomisine de katkı sağlayacak. Başka bir proje kapsamında da başkentli çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut, mercimek ve pirinç başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünleri satın alınacak. Satın alınan soğanlar, belediyeden sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak. Belediye, bazı ürünler için çiftçiden doğrudan alım da yapabilecek. Darısı Adana Büyükşehir’e olsun bir market zinciri ile bu iş çok kolay çözülür bu fikrin altyapısı da hazır, başkana iletemedik hala, ama soran olursa yönlendireceğim isimler var bilginize.

Adana trafiği ‘ÇAKAR’lanıyor!

Geçen gece saat 3'te Milletvekilleri kendileri için Meclis Genel Kurulu'ndaydı. Meclis'ten geçen düzenlemeye göre; Milletvekilleri de geçiş üstünlüğüne hak kazandı. Artık çakar kullanabilecekler. Milletvekillerinin araçları kırmızı ışıkta geçebilecek, park yasağından muaf olacak ve en önemlisi çakar takabilecek. Emekli milletvekilleri de bundan faydalanacak. Yandı gülüm Adana trafiği. Artık Adana’da ne kadar emekli vekil varsa çakar.

Günün sözü

 

 Hata yapmak insanlara vergidir, bunu başkalarının üstüne atmak politikadır. Bili Vaugheur

Günün kitabı

 

ALMAN GİZLİ SERVİSİ-TÜRKİYE FAALİYETLERİ

 

YAZAR: Celalettin Yavuz

 

Günün ismi

 

İlçe ilçe gezen, makamda durmayan Adana Valisi Mahmut Demirtaş

Çimdik

 Babaların suçunu çocuklar çekmemeli!

 

Haşarı soruyor

 

- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’un İl Başkanlığında, Parti Okulu Üye Temel Siyasi Eğitimi (ÜTSE) toplantısına katıldığını biliyor musunuz?

 

-Kıbrıs Gazilerine, bugün törenle Vali Mahmut Demirtaş tarafından devlet gazi madalyası ve berat takdim edileceğini biliyor musunuz?

-İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında ülke genelinde öğrencilere yönelik uygulamalı olarak trafik eğitimlerinin düzenlenmesi amacıyla hazırlanan MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIRI’nın, bugün ve yarın ilimizde görevlendirildiğini biliyor musunuz?

-İYİ Parti’nin ilk kadın kooperatifini Adana’da kuracağını biliyor musunuz?

 -Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Alper Doğan’ın, Sarıçam ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki evinde, temizlediği silahın ateş alması sonucu hayatını kaybetmesinin üzüntü yarattığını biliyor musunuz?