Kadın seri katiller-1

25/03/2023 02:25 393

 

Seri katiller, tarihin belirli dönemlerinde ortaya çıkan ve tüm insanlığın canına okuyan, kalıcı tıranvalar yaşatan vahşi ruhlu canavarlardır. Seri katillerin büyük bir soğukkanlılıkla cinayetler işlemesi ve bu nedenle dikkatleri üzerlerine çekmeleri de ayrı bir ironidir. Seri katilleri genelde erkeklerin üzerine yapışan ve işlenen cinayetlerde genelde hayvani içgüdülerine engel olamayan sapık, sapkın psikopatlar olarak biliriz. Yani seri katil ibaresi, bir nevi erkeklere daha çok yakıştırılıyor. Geçmişten günümüze filmlere, romanlara, belgesellere konu olan seri katil tiplemeleri çok ilgi görmüştür. Birçoğu gerçek hayattan alıntı seri katil konulu bazı eserler ve cinayetleri işleyen katillerin hayat hikâyeleri tuhaf şekilde ilgi odağı olmuştur.

Seri katillerin genelde erkek olduğunu ve kayıtlara geçen çok sayıda azılı katiller olduğu konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz. Fakat tarihe geçen kadın seri katillerin de olduğunu ve büyük bir soğukkanlılıkla işledikleri cinayetlerin de olduğu unutmayalım. İşte tam da bu noktada sizler için birbirinden tehlikeli 15 kadın seri katili araştırdım. Bakalım bu canavar ruhlu kadınlar nasıl katil olmuş, cinayetlerini nasıl işlemiş ve ne gibi cezalar almışlar? Hep birlikte bir göz atalım.  

İŞTE MELEK YÜZLÜ ŞEYTANLAR!

***

1- Miranda Barbour…

Henüz 19 yaşındayken 22 kişiyi öldürdüğünü iddia eden Miranda Barbour'un sadece cinayetle değil, şeytani bir grubun üyesi olmakla da atfediliyor. 'Kötü insanları' öldürdüğü ve kocasının da buna yardım ve yataklık ettiği biliniyor. 18 Eylül 2014'te ikisi de şartlı tahliye olmadan ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

2- Jasmine Richardson…

Jasmine, 23 yaşındaki erkek arkadaşıyla birlikte ailesini ve küçük erkek kardeşini öldürdü. Hapse girdiğinde Jasmine henüz 12 yaşındaydı. Cinayetleri işlemesinin sebebi, erkek arkadaşının yaşının büyük olması sebebiyle ebeveynlerinin bu ilişkiye izin vermemesi olduğu düşünülüyor. Kanada'nın tarihinde birinci derece cinayet pozisyonuna sahip olan Jasmine, 14 yaşın altındaki bir çocuğun alabileceği maksimum cezayı aldı: 10 yıl!

3- Joanna Dennehy…

31 yaşındaki Joanna Dennehy, 3 kişiyi bıçaklayarak öldürdü ve 2 kişiyi de ağır yaraladı. Bir suç ortağıyla birlikte ve belli bir sebep olmadan arka arkaya cinayet işlemeye başladı. Kasım 2013'te suçunu itiraf etti ve hala cezasını çekmekte.

4- Caril Ann Fugate…

Fugate, 1959 yılında birinci derece cinayetle suçlanan en genç kadındı. 15 yaşındayken, erkek arkadaşıyla ortaklık yaparak ebeveynleri ve üvey kız kardeşi de olmak üzere 11 kişinin ölümüne sebep oldu. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı, suçlu bulunduktan 17 yıl sonra iyi hal indirimiyle denetimli serbestlik altına girdi.

***

5- Brenda Ann Spencer…

16 yaşındayken Pazartesi günlerini sevmediği için bir ilkokulun avlusunda vurarak 2 yetişkini öldürdü, 8 çocuğu yaraladı ve bir polise zarar verdi. Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldıktan sonra Kaliforniya'daki bir hapishaneye mahkûm edildi.

6- Christine Falling…

Christine Falling, 17 yaşında dadılık yaparken sayısız kişiyi öldürse de sadece üç cinayetten tutuklanabildi. Çocukları çarşafla boğmasını söyleyen sesler duyduğunu söyledi. Şu anda kendisi parmaklıklar ardında çürüyor.

7- Cynthina Coffman…

Cynthia Coffman ve kocası toplamda 4 kadını öldürdü. 24 yaşında kaçırma ve soygunlar da dahil olmak üzere bir dizi suç işledi. Kocasıyla birlikte ölüm cezasına çarptırıldı. İdam edileceği günü bekliyorlar.

8- Lafonda Fay Foster…

Foster, 23 yaşında ve bir suç ortağının yardımıyla bir haftada 5 kişiyi öldürdü. Tüm kurbanlarını önce bıçaklayıp sonrasında kafalarına ateş etti. Bu nedenle de ölüm cezasına çarptırıldı. Kendisi hala idam sırasını beklemekte. (Devam Edecek..)