KADIN MUHTAR ADAYLARINI DESTEKLİYORUM

05/11/2018 20:42 6379

 

Kasım ayına girdiğimiz şu günlerde partilerde hummalı bir yerel seçim çalışması başladı. Şimdilik bizlerde kulislere kulak kabartıyoruz ve partilerin nasıl bir yol izleyeceklerini anlamaya çalışıyoruz. Aday adayları kendilerini göstermeye başladı, yakın zamanda partiler de adaylarını açıklarlar ise, vatandaşımızın adayları daha iyi tanıma fırsatı olur. Ne demişler “Erken Kalkan Erken Yol Alır”.

            Ben bugünkü yazımda belediye başkan adaylarını değil,  muhtar adaylarını kaleme almak istedim.Ben öncelikle şunu söylemek isterim Kadın Muhtar Adaylarını destekliyorum. Kadınlarımızı teşvik etmemiz gerekiyor ki aday olsunlar.

            Türkiye'ye baktığımız zaman kadınlar daha cesur, daha korkusuz ve daha fedakar. Belki süregelen düzende en çok onlar kaybediyorlar, bu nedenle en ön safta onlar savaşıyor olabilir, ama kadınlar var güçleriyle direniyor. Bu nedenle, kadın muhtar adaylarına destek vermek bana daha mantıklı geliyor.

Kadınlarımızın yerel yönetimlerde de sayılarının artması gerekiyor çünkü kadınlar daha hassas erkeklere göre. Görev yerlerini terk etmez, ekstra bir iş yapmaz, sadece yaptıkları işe odaklı oldukları için daha başarılılar. O nedenle kadın muhtar adaylarına daha çok destek vermek gerekiyor.

*Kadın muhtarların kadın ve çocuklarla diyaloğu daha iyi olur.

*Bir problem veya sıkıntı olduğu zaman kadın muhtar sorunuerkeklere göre daha sakin halleder.

*Kadın kadına daha rahat sorunlarını anlatır.

*Mahallesine evine verdiği düzeni temizliği verir.

*Kadın muhtarların olduğu mahalleler daha sükunetli, daha tertipli ve düzenli olur.

*Mahalle halkı muhtar kadın olunca daha çok saygı duyar.

 O nedenle de kadın muhtarların erkek meslektaşlarına göre başarılı olma ihtimali daha yüksek olur.

Kadın muhtar herhangi bir iş için bir kuruma da gittiği zaman geri çevrilme oranları erkek meslektaşlarına göre çok daha az olur. Yaptıkları işlerde daha titiz olurlar, mahalle halkını anne şefkatiyle kucaklarlar. O nedenle de halihazırdaki kadın muhtarları ve aday olacak kadın muhtarları göz ardı etmememiz lazım.