Jülide hanım Adana’nın her meselesini sahipleniyor

26/08/2019 20:46 2833

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski bakanı,  AK Parti Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Adana’ya özel mesai harcıyor.  Kente her gelişinde mutlaka esnafı dolaşan Sarıeroğlu, onları dinliyor sorunlarını çözmek için gereğini yapıyor. Adana’dan kim ararsa arasın, ister çiftçisi ister iş adamı onlarla ilgileniyor. O Adana’yı ve Adanalıları, Adanalı ise onu seviyor. Adana’nın her meselesini sahipleniyor. Jülide hanım bu kent için bir şans. Son gelişinde kendisini dikenli incir yerken Çakmak Caddesi’nde gördüm. Halkın içindeydi. Halka bu kadar yakın başka bir bakan daha görmedim ben. ‘İyi ki var’ diyorlardı sokakta insanlar. Adanalı memnun olmasa bu sözü söylemez. 

Seyhan Belediye Meclisi’nde neler oluyor

Meclisten neyi saklıyorlar? Bunca yıldır belediye meclislerini takip ederim bu dönemki gibi gerek Büyükşehirde gerek Seyhan’da, böyle meclis görmedim. Meclis üyelerinin bilgi birikimlerini bir tarafa bırakıp genel tabloya baktığımda, deyim yerindeyse evlere şenlik bir meclis tablosu var. Neyse meclis üyelerini bir yana bırakalım asıl konuya gelelim. Seyhan Belediye idaresi meclisten bir şeyler mi saklıyor acaba?  Muhalefet yani Cumhur ittifakı, belediyenin ne kadar borcu olduğunu soruyor, idare bunun cevabını 4 ay sonra veriyor. Aldığım bir bilgiye göre Seyhan Belediyesi’nin vergi borcuna istinaden sözümona kent meydanındaki dükkânların SGK’ya devredilmesi gündemdeymiş. Cumhur İttifakı Seyhan Belediye meclis üyeleri bunu önümüzdeki oturumda gündeme getirecekler ortaya nasıl bir tablo çıkar idare buna nasıl cevap verir bekleyip göreceğiz.

 

Bilal Başkana sevgi seli

 

Sarıçam Belediye Başkanı Avukat Bilal Uludağ, gittiği her yerde sevgi gösterileri ile karşılanıyor. Sarıçam’da ikinci dönem Belediye Başkanlığı görevini yapan Uludağ, deyim yerindeyse ilçeyi yeniden kurdu. Gerek kentsel gelişim, gerekse belediye hizmetleri açısından ilçenin yıldızını parlatan Başkan Uludağ, hergün bir mahallede vatandaşları dinliyor, halk buluşmaları gerçekleştiriyor, muhtarlarla buluşuyor, sorunları yerinde tespit ediyor, çözüme kavuşturuyor. Tabiri caizse atom karınca gibi yerinde durmuyor vallahi. Bu enerji ile başkan Sarıçam’a daha çok şeyler yapar.

 

Günün sözü

 

Zamanlarının büyük bir kısmını para kazanmak ve saklamakla geçiren insanlar, sonunda en çok istediklerinin satın alınamayacak şeyler olduğunu anlarlar. Aldous Huxley

Günün kitabı

 HANEDAN

Yazar:  Celal Eren Çelik

Günün ismi

Tamer Dağlı

 

Çimdik

11 günde 8 kişi sulama kanallarında boğuldu. Çocuklarını başı boş bırakan sorumsuz aileleri bir çimdikleyeyim aklınızı başınıza alın evlat bunlar evlat!

Haşarı soruyor

 

-Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Partinin 18. Kuruluş Yıl Dönümü Programında yaptığı konuşmada çok önemli mesajlar verdiğini biliyor musunuz?

 

-Herkesin kadına şiddete hayır dediği bu ülkede, bunca şiddet karşıtlığına rağmen son 11 yılda 2975 kadının öldürüldüğünü biliyor musunuz?

 

-Kayyım protestolarının 7'inci gününde oturma eylemi zılgıt, sloganlar ve ezgilerle devam ettiğini biliyor musunuz?

 

- Seyhan Belediyesi’nin mevcut 140 Milyon borcunun, çok daha fazla olduğunu kimlerin iddia ettiğini biliyor musunuz?

-Melih Gökçek’in bir paylaşımda bulunarak Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar için “Başkanlığı kesin düşer” dediğini biliyor musunuz?

 

-AK Parti’nin Nevşehir'de gerçekleştirdiği Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı'na, AK Parti İl Başkanı Şerif Güler ile birlikte, Adana’nın AK Partili belediye başkanları ve AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı’nın da katıldığını biliyor musunuz?

 

- “Bu işleri, belediyecilik mevzuatını ben Melih Gökçek’ten iyi bilirim” diyen Aytaç Durak’ın, Zeydan Başkanla ilgili böyle birşeyin sözkonusu olmayacağını söylediğini biliyor musunuz?

 

-Sözcü Gazetesi’nden gazeteci Ceyhun Özgönül kaleme aldığı yazıda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin genel sekreterlik görevine gelmesi beklenen Dr. Ergül Halisçelik için “ Zeydan Karalar’ın en büyük projesi” tespitinde bulunduğunu biliyor musunuz?

 

-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, İlbank A.Ş. ve Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ile Karataş’ın kronikleşmiş içme suyu şebekesi problemini çözecek Karataş İçme Suyu Şebekesi Temel Atma Töreni’ni gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

 

- MHP İmamoğlu İlçe Başkanının Yumurtalık’ta teknesinin motorunun patlaması sonucu ağır yaralandığını biliyor musunuz?