İzlediğim Adana Basketbol takımı

22/10/2019 13:22 2175

Kadınlar Süper liginde mücadele eden ABK takımı ikinci müsabakasını oynadı ve Adanalı basketbol severlerin önün çıkarak takım halinde boy gösterdiler.

Takımın geçen yıla oranla değişik yönlerinin oluşu dikkat çekerken, takımda seyirciyi coşturup havaya sokacak oyuncuların olmayışı da ayrı bir değerlendirme konusu olarak görüldü.

Geçen sezon takımda Gabriela  içeriden ve dışarıdan sayı buluyordu. Manolya gibi üçlük sokabilen ve süratli oynayabilen bir Türk oyuncu şuan yok. Takımın oyun kurucusu Babkina’yı bir maç izleme fırsatı buldum. Oynatmaktan ziyade oynamayı isteyen bu oyuncu bence bu takımın aradığı guard değil. Belki erken diyeceksiniz ancak benim gözlemim bu. Uzun oyuncu olarak alınan Amerikalı Daniella Adams  hem kilolu hem de antrenmansız. Belki kariyerli bir oyuncudur ama ekstra çalışması şart. Amerikalı Alexis Premee bence çok iyi bir oyuncu olduğu kesin ama kopuk kopuk oynuyor. Yani canı istediği zaman çembere yönelen iyi bir oyuncu ama istemesi çok önemli.

Marma, bir görev oyuncusu, oynarsa işini yapan bir oyuncu.

Türk oyunculara gelince Başta Nihan, geçen yıl ağır bir sakatlıktan çıkması dolayısıyla ona zaman lazım dememiz bence en uygunu. Kaptan Sera, bu takımın Nihan ile birlikte en fazla beklentisinin olduğu oyuncu. Katkı yapması şart. Sevgi artık genç oyuncu profilinden çıkmalı. O, bu yıl iyi oynayacaktır. Melis yine katkı yapması gerekli oyuncu olarak beklenen elemandır.

Fenerbahçe, Çukurova, Elazığ, Ormanspor, Hatay, Kocaeli takımları ligin zirvesini paylaşacak takımlar olarak görülüyor.  Daha sonra gelen Botaş, ABK, Galatasaray, Kayseri ilk 8 sırayı zorlayacak ekipler. Mersin Büyükşehir’den sonra  Beşiktaş, Canik, Çankaya son üç takım arasına girmemek için çabalayan takımlar olacak görüntüsü veriyorlar. Bu yüzden özellikle Beşiktaş ve Çankaya ile oynanacak her ikişer maç çok önem taşıyor.

ABK takımı Adana’da oynayacağı Beşiktaş, Çankaya Canik, Galatasaray, Botaş gibi takımları yenerse rahat bir sezon geçirir diye düşünüyorum