İTALYAN İŞİ

28/09/2021 05:04 938

Adana Demirspor Süper lige yavaş yavaş ısınmaya başladı. İtalyan hoca Montellla’nın takımın başına geçmesinin ardından Karagümrük maçı dışında Ç.Rize, Beşiktaş ve Gaziantep maçlarında son derece iyi ve sistemli bir futbol izledik. İlk haftalarda da iyi futbol vardı ancak bir türlü skora yansımıyordu. Artık skora da yansıyan maçlar izliyoruz. Montella, Ç.Rize maçından başlamak üzere takımda ilk 11 için ciddi bir rotasyona gitti. İlk maç itibariyle de bunun meyvesini galip gelerek aldı. Balotelli de gol orucunu bu karşılaşmada bozdu; hareketli, istekli oyunuyla da dikkat çekti.

Montella, Beşiktaş maçında da şaşırtmaya devam etti. Beşiktaş bu ligin geçen yıldan bu yana tozunu atan özellikle kendi sahasında çok hızlı oynayan bir takımı bu maçta 3-0 geriye düştü . Adana Demirspor ancak yine İtalyan Hocanın oyuna dokunuşları maçın rengini bir anda değiştirdi. Maç 3-0’dan 3-3 e geldi. Maça oyuncu olarak yine Balotelli damga vurdu; golünü attı ve sonrasında olanları yazmaya bile gerek yok. Adana Demirspor’da Montella’nın sahaya sürdüğü her oyuncu verimli olmaya başladı. Bunu son olarak Gaziantep maçında yaşadık. Oyuna Yunus’la başladı hoca ve Yunus ta gol atarak karşılığını verdi. Tabi Vargas’ı ayrı bir pencereye koymak gerekiyor. Şuana kadar çok önemli işlere imza attı.

Tüm bunların yanında Balotelli yine farkını ortaya koydu. Gol attı, asist yaptı yeniden eski günlerine dönüyor mesajı verdi. Bolotelli bu performansına devam ederse çok canlar yakacak. Belhanda’ nın da aynı performansı göstermesini bekliyoruz. Bir takımda sadece ilk 11’e bakarak bir şeyler söylemek doğru değil. Yedek kulübesinden gelecek ve iyi performans gösterecek oyuncular da çok önemlidir. İşte Montella neredeyse tüm oyuncuları hazır tutmuş. Giren ve çıkan kim varsa çok iyi bir performans ortaya koyuyor.

  1. işin özeti Adana Demirspor’ da “İtalyan işi” bir organizasyon izliyoruz. Tabi ki bu performansın ilerleyen haftalara da taşınması tek dileğimiz.