İstikrar ve yeni umutlar

09/09/2020 20:49 10347

 

Adana Demirspor için süper lig yolu yine penaltılarla veda edilen bir süreçle noktalandı.

Camia için üzüntüyle geçen ancak "çok seviyoruz seneye yine şampiyonluk ve süper lig adayıyız" düşüncesiyle üzüntülerin yerini yine umuda bıraktığı bir zaman dilimi yaşandı. Camianın bu umudunun nedeni son iki sezonun istikrarlı bir kulübe kavuşmasından başka bir şey değildi aslında. Peki bu duruma neden olan kulübün başındaki isim kimdi?

Tabi ki Başkan Murat Sancak.

Bir çok kulübün maddi ve manevi sıkıntılarla boğuştuğu, transfer yapma noktasında ya tahtasının kapalı olduğu ya da zorlandığı noktada bugün süper lige çıkamasa da kurumsal yapıya kavuşmuş, maddi sorunu olmayan takım iskeletini koruyan ve nokta transferlerle kadrosunu güçlendiren bir Adana Demirspor karşımıza çıkıyor. Takım yeni sezona Bolu da sorunsuz bir şekilde yeni transferlerini de kadrosuna katarak hazırlandı. Bu süreçte teknik direktör değişikliği de yapıldı ve Ümit Özat yeniden takımın başına geldi. Maçlar başladığında Ümit Hocanın da performansını tabi ki değerlendireceğiz. Sonuç olarak en başta söylediğimi tekrarlıyorum. Şuan Adana Demirspor Kulübünde bir istikrar var ve bu istikrarın baş aktörü Başkan Murat Sancak’tır.

Tabi bu arada birde kongre süreci yaşanacak. Başkan Murat Sancak "daha iyi yönetecek biri varsa buyursun çıksın" dedi ve küçükte olsa çıkan bazı çatlak seslere de bu şekilde bir demokrasi dersi verdi. Ben şahsım adına kongrede Başkan Murat Sancak’tan başka bir adayın çıkabilme ihtimalini görmüyorum. Başkan Sancak bir adım daha ileriye giderek kulübün şirketleşmesi konusunda kongrede yetki almalı. TFF Başkanı Nihat Özdemir de geçenlerde yaptığı açıklamada kulüplerin dernek statüsün den çıkarak şirketleşmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sonuç olarak yeni bir sezon yeni umutlar Adana Demirspor’ u ve ona gönül veren mavi şimşekleri bekliyor. Adana Demirspor’un hedefi bu sezonda yine şampiyonluk olacaktır.