İSTİKRAR

04/01/2022 19:17 763

Süper ligde kalıcı olmak ve istikrarı yakalamak hele ki bu ligdeki birinci yılınızda hiç de kolay değil. Ancak başınızda Murat Sancak gibi azimli bir başkan olunca zor kolaya dönüşüyor. Adana Demirspor sezon başı önüne bir hedef koydu önce ligde kalıcı olmak ve istikrarı yakalamak. Ligin ilk yarısı sona erdiğinde bu hedefini de fazlasıysa tutturtmuş durumda. Şimdi sırada ligin ikinci yarısı var ve aynı hedefin bu periyotta da tutturulması son derece önemli. Zira ligin ikinci yarılarının zorluk seviyesi genelde ilk yarılara bakıldığında oldukça zorlu geçer. Bu arada bu sezon lige veren arada kısa oldu ve bu durumun takıma yansımasını hep birlikte göreceğiz.

Montella ile birlikte oyun adına da son derece istikrarlı bir durum vardı. Oyuncularında performanslarından genelde olumlu verim alındığını söylemek mümkün. Adana Demirspor ligde ilk 6 içinde ve kupada ilk 16 da takviye yapılır yapılmaz o tabi ki yönetim ve teknik heyetim bileceği bir iş ancak mevcut kadro aynı istikrarı ikinci yarıda da sürdürsün hatta biraz da üstüne koysun bundan kötüsü zaten olmaz. Camia genel olarak son derece olumlu bir ilk yarı geçirdi çoğu karşılaşmada iyi oyun ve galibiyet sevinci yaşadılar. Galip gelinemeyen maçlarda bile iyi oyun keyif verdi.

Süper ligde her maç galip geleceksiniz diye bir kural yok ama mücadele etmek bazen galibiyetlerden daha değerli oluyor. İşte Adana Demirspor bu mücadele ruhunu sahaya sonuna kadar yansıttı ligin ilk yarısında bana göre mevcut kadro kalitesi her açıdan süper ligdeki birçok takımdan daha iyi ispatı ise takımın şuan ki konumu.

Bu sezon istenilen yerde lig biterse seneye Murat Sancak Başkan kafasında çok farklı şeyler düşünebilir işte o zaman taraftarın Avrupa hayali bile gerçekleşebilir. Tabi ki bu Avrupa durumu bu yıl neden olmasın diye de içimizden geçirmiyor değiliz. Ama yazımın başlığında da belirtiğim gibi önce istikrar ve bu istikrarı şuan için yakalamış durumda Adana Demirspor. Kalıcı olması her şeyden daha önemli. Ligin ikinci yarısı şimdiden hayırlı olsun ilk maç olan Fenerbahçe deplasmanın da ise sonsuz başarılar mavi şimşekler.