İşçi çıkışları gündemden düşmüyor!  

25/11/2019 23:56 2384


Adana Büyükşehir Belediyesi'nde işçi çıkışları gündemden düşmüyor. Büyükşehir’de bitmeyen tartışma bu…
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Kasım ayının 8’nci birleşiminde Cumhur İttifakı işçi alacaklarını yeniden gündeme taşıdı.  AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan ödenmeyen işçi maaşlarına değindi.  ASKİ’den bir çok işçinin çıkarıldığını ve çıkarılmaya da devam ettiğini söyleyen Gündoğan, “Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 7 ayda yaklaşık 80 milyon lira ödenmişse işçiden daha önemli hangi ödemesi yapıldı ki bu 80 milyon lira işçilerle buluşmadı?  dedi..
 Aslında bu önemli bir soru… 
 Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKİ Genel Kurulu çalışmalarına bu gün saat 14.00’te devam edecek. Bakalım bu sorunun yanıtı bulunacak mı...?

 Emniyet Müdürü Aktaş ‘Adanalıların Huzuru’ için çalışıyor
 Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Adanalıların huzur ve güvenle yaşaması için, gece gündüz demeden ekibiyle birlikte kentte çalışmalara devam ediyor. Adana Emniyet Müdürlüğü dün gece il genelinde 4 sabit uygulama noktasının dışında birçok yerde vatandaşın huzur ve güvenliği için uygulama yaptı. Adana'da vatandaşın huzur ve güvenliği için, 2 bin 647 polis, helikopter destekli ve 4 dedektör köpekle uygulama yaparak, 15 bin 87 kişiyi sorguladı. Vatandaş bu uygulamalardan memnun. Bunun dışında ŞOK uygulamalarla da suçlulara göz açtırmayan Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerini ve Müdür Zafer Aktaş’ı hassasiyetinden ötürü kutluyoruz. 


Ahbap duyarsız kalmadı…
Geçtiğimiz cumartesi günü Sefa Saygıdeğer imzasıyla özel bir haber yayınladık ve “Duyun bu çığlığı!” dedik. Zor durumda kalan ve çocuklarını korumak isteyen bir annenin yardım talebi, feryatlarıydı bu çığlık. Haberi görür görmez Haluk Levent ve iyilik melekleri ordusu AHBAP hemen konuya duyarlılık gösterdiler ve haberi gündemlerine aldılar. Haluk Levent ve asistanı Veli Sevinç, hemen duruma el koydu. Ahbap Adana Başkanı Özkan Bey aradı, mağdur anneye ulaştılar. Sorunu da inşallah çözecekler. Ya hemşehrim Haluk Levent ve Ahbap platformu, siz gerçekten bu dünyanın gerçekten iyilik meleklerisiniz.
 

Halet Çamlıbel Bostanı’nı rahat bırakın!
2018 yılında Seyhan Belediyesi çok güzel bir projeye imza attı. Halet Çambel Kent Bostanı Hobi Bahçeleri vatandaşların toprakla buluşması için çok güzel bir adım oldu. Seyhan Belediyesi Halet Çambel Kent Bostanı’nın bir parçası, bostan topluluğununun gönüllüsü olacak, Seyhanlılara hobi bahçesi tahsisi yaparak bahçelerde ekip biçmeye hazır toprağı seven vatandaşlara Uygulamalı Kent Bahçeciliği ve Oryantasyon Eğitimi verdi. Ardından hobi bahçeleri tahsis ederek vatandaşın kendi ürününü üretmesine vesile oldu. Buraya kadar her şey mükemmel… Ama bundan sonrası çok can sıkıcı… Memlekette başka yer kalmadı da buraya mı göz diktiniz. Bostanı heder etmeyin, rehabilitasyon merkezini başka bir yere yapın.

Günün sözü 
 
 Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Günün kitabı 

 
 MUHABİRİMİZ ÇANAKKALE CEPHESİNDEN BİLDİRİYOR
Yazar:    Wanda Zembrzuska-Çeviri: Hüseyin Mevsim

Günün ismi
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk
 


Çimdik

Herkese yetişir, kendine geç kalırsın.


Haşarı soruyor
 
-Adana Büyükşehir Belediyesi’nde ödenmeyen işçi maaşlarının tartışmalarının bitmediğini biliyor musunuz? 

-Çiçeği burnunda il Başkanı Mehmet Ay’ın başkanlığı tesliminde, yoğun bir katılım olduğunu biliyor musunuz? 

-İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 30 Kasımda Tarım Kurultayı için Adana’ya geleceğini biliyor musunuz?

-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in her hafta yaptığı vatandaş esnaf buluşmasının büyük takdir topladığını biliyor musunuz? 

-Adana emniyetinin 2 bin 647 polisle huzur uygulaması yapmasının vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını biliyor musunuz? 

-Dürüstlüğü hafızalara kazınan eski belediye başkanlarından Ege Bağatur’u anma töreninde hangi Milletvekilinin Aytaç Durak’a sitem ettiğini biliyor musunuz?