İŞÇİ ALMAK İÇİN. İŞÇİ ÇIKARMIYORUZ,..

26/12/2019 22:59 4575

 

Şehirler de insanlar gibidir, hayalleriyle hayata tutunurlar...

Adana şehir olarak bugün belki olması gereken yerde değil, ama bu, yarın istediği yere gelmeyeceği anlamına gelmez.

Ne kadar çalışır, azmeder, inanır ve o yolda yılmadan yürürseniz, yoksulluk ve geri kalmışlık sizin kaderiniz olmaktan çıkar

Adana olunca genelde yazılarıma bu sözlerle başlarım.

En başta yapmamız gereken Adana’da güç birliği sağlamak. Bu şehir bizim, bu sokaklar bizim, bu meydanlar bizim o zaman bizim olana sahip çıkalım.

Evet bu kısa değerlendirmenin ardından konumuza geçelim.

5 Ocak Gazetesi'nin geleneksel sabah kahvaltısında buluştuk. Bildiğiniz üzere 5 Ocak Gazetesi’nin kahvaltıları Adana'da çok konuşulur ve gündem oluşturur. Dev yazar kadrosu ve emekçileri ile birlikte sayın Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karaları konuk ettik.

Aslında yazacak çok konu var, ama diğer yazar arkadaşlarımda sordukları soruları yorumlayıp sizlere aktaracaklardır.

Ben toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını içeren  VTR  yi  izlerken sayın Karalar bir cümle kullanıyor, Adana’ya 50 yılda yapılmayanı 5 yılda yapacağız. Biz gazetecilerin genelde duyduğu laflar bunlar.

Sonuç: 5 yılın  ardından ne yazık ki bazı gerekçelerden dolayı yetiştiremedik deniliyor. Ama ben önceki Belediye Başkanlarına inandığım gibi ,Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalara da inanmak istiyorum . İnşallah 5 yılın ardından. Adana’ya 50 yılda yapılmayanlar yapılır, biz de başkanımızın ellerinden öperiz.

Toplantıda Başkan Zeydan Karalara benim sorum şunlar oldu. 

Adana’nın kanayan yarası Sinanpaşa Mahallesinin durumu?,

Yeni yılda işçi alımı yapılacak mı?

-Öncelikle sokakta konuşulan,yeni yılda. Ocak ayından itibaren işçi alımı yapılacak mı sorusuna net cevap verdi.

Ocak ayında,işçi almamız imkansız, işçi almak için. işçi çıkarmıyoruz,.Gelir,gider dengesini kurmak,hizmet yapabilir bütçe yapmak için  önlem alıyoruz dedi.

Sinanpaşa ise 20 yıldır çözülemiyor, TOKİ  Başkanına gittik uzun konuşmalardan sonra,  3 mahallede yol alması konusunda talimat verdi,  Sinanpaşa Mahallesi, Göl Mahallesi, Barbaros Mahallesi. Yeter mi yetmez bunlarda kaosta, bildiğiniz gibi Barbaros Mahallesinde, büyük çabalarla temel attırdık  ama yine ekonomi şartlardan dolayı 2019’a ertelendi başlamadı, yeni yılda yeni bir ihale yapacaklar,TOKİ Başkanı talimatını verdi.buradan teşekkür ediyorum.

Sinanpaşa Mahallesinde ise  şöyle bir karar aldık. Sinanpaşa Mahallesinde İnşaat alanı açıyoruz.

Ayrı yerlerde evler yıkılmış,yani ortada ev var kenarlar yıkılmış. Biz bir havzayı. Bir alanı boşaltacağız,gerekirse biz kamulaştıracağız. Açtığımız alanda da inşaat yapacağız.