İnancın zaferi

24/11/2021 19:15 1067

Ankaragücü ligin lideri. Sadece Eyüpspor a yenilmiş, kaliteli ayaklardan kurulu iyi bir ekip. Adanaspor ise son 2 haftada galip gelmiş, 4 haftadır futbolun doğrularını yapmaya çalışan,savunmayı öğrenip hücumda bocalayan bir takım görüntüsünde. Turuncu-Beyazlı ekip  maç öncesi herkesin favori gösterdiği Ankaragücü’nü müthiş temposuyla yenmeyi başardı.

Her maçın hikayesinin farklı olduğunu bu maçta da gördük. Savunmayı Roche, Donkor ve Evren’le kuran Sait hoca orta sahayı Benasser,Bruns ikilisine teslim etti. Sağda Uğurcan solda da İsmail’e görev veren Sait hoca ileri üçlüyü Celil,Fıratcan ve Samet Ali’ye teslim etti. Diğer maçlardan farklı olan bu 11 maça çok tempolu ve istekli başladı. Rakibe her pozisyon da 2 kişi basarak rakibin top yapmasına izin vermedi.

Benasser çok yetenekli ve kaliteli bir oyuncu. Ayağındaki bütün topları olumlu kullanıyor ve arkadaşlarını çok rahatlatıyor. Celil bu takımın enerji küpü, her yere yetişmeye çalışıyor, müthiş pres yapıyor. Genel anlamda 60 dakika müthiş top oynadı Adanaspor. Rakibe gol şansı vermedi. Golden sonra rakibin yaptığı değişiklikler ve maçı kazanma isteği Adanaspor’u biraz geriye çekilmeye zorladı. Bu bir takım için en sıkıntılı durumdur. Nitekim geriye çok yaslanan Adanaspor bir kaç tane gol pozisyonu verdi. Bu tür maçlar aslında rakibi dengesiz yakalayacağın çok pozisyon doğurur. Pasları doğru kullansa maçı erken koparırdı Adanaspor. Her zaman dediğim gibi en büyük sıkıntı hücum da doğru pasları verememek, nitekim uzatmalar da basit bir penaltı ile az kalsın bu mücadeleye yazık olacaktı.

Son 3 maçta alınan galibiyetler üst sıralara çıkma yolunda önemliydi. Şimdi herkes ilk 6 için konuşacak fakat ben bunun daha erken olduğu düşüncesindeyim. Dediğim gibi maç maç gitmek lazım.  İlk yarı sonuna kadar 28 ve üste puan bu takımı avantajlı konuma getirir ama bunlar için daha erken, Bu haftaki galibiyet çalışmanın, mücadelenin ve azmin zaferidir. İstikrarlı görüntüsünü bu maçta da devam ettiren Adanaspor lig liderini yenerek ligde önemli bir virajı geçti ama yere sağlam basmak gerekir. Galibiyeti çok abartmadan aynı disiplin ve mücadele ile zorlu Samsun maçına hazırlanmak gerekir. Bu istek ve mücadeleyi bırakmadıkça çok zor yenileceğini 3-4 hafta önce söylemiştim. Hadi çocuklar mücadeleye devam Samsun’dan güzel bir galibiyet takımı bambaşka noktalara taşır…