İmkansızlıklar nedeniyle Atlas Tigers ligden çekiliyor…

01/09/2022 20:18 1074

Botaş’ın Ankara’ya götürülmesinden sonra kadın basketbolunu Adana’da üstlenen Atlas Tigers  takımı önümüzdeki sezon ligde yer almayacak.

Altyapı çalışmalarıyla ligde adını kabul ettiren Atlas Tigers takımı, Yusuf Arkadaş ve Erhun Eti ikilisinin çalışması, Ayhan Arısoy gibi basketbol duayenin menajerliğiyle geçtiğimiz sezon U -18 gençlerde  İstanbul birincisi Emlak Konut, Ankara birincisi  Başkent Kartallarını yenerek Türkiye üçüncüsü olmuştu.

Sponsor bulamayan ve bu nedenle deplasmanlı bölgesel lig oynayamayan takımın tamamı Adanalı kızlardan oluşuyor. Şu sıra U -16  Milli takımda Karabağ’da Avrupa şampiyonası oynayan takımın antrenörlüğünü Yusuf Arkadaş yaparken, yine bu takımda Atlas Tigersli Sıla Tunçdemir oyuncu olarak yer alıyor.

Bu denli başarılı bir takıma Adanalı iş adamları olarak sahip çıkılmaması gerçekten üzücü. Tüm oyuncuların başka kulüplerce istenilmesi, onlarında gitme hazırlığında olması da ayrı bir ayıbımız sanırım. Antrenör Yusuf Arkadaş haricinde Sıla Tunçdemir, Beren Höke, Gülşah Algün, Zümrüt Karahan, Elçin Çokan gibi oyuncularda Milli formayı terletmişlerdi.