İmkansız Diye Bir Şey Yoktur!

14/12/2019 21:10 1657

İnandı, emek verdi ve başardı: Naim Süleymanoğlu. Naim; dünya rekorunu kıran bir halterci olarak bilindiği gibi aynı zamanda Bulgaristan’da asimilasyona uğrayan soydaşları için savaş vermiş cesur bir girişimcidir. Kendisi 1.51cm boyunda ve 60 kilo olmasına rağmen ağırlığının üç katı artı on kilogram kaldırarak (190kg) bir dünya rekoru kırmıştır. 

Günümüzde bir çok kişinin tıpkı Naim gibi hayaller kurarak başarılı olmak istediklerini duymuşsunuzdur. Hayaller kurmak iyidir fakat emek ve pes etmeme gibi özellikler olmadan herhangi bir başarı elde etmek kolay bir şey değildir. Bize bir insanın emek vererek ve pes etmeyerek çok büyük başarılara imza atabileceğini gösteren iyi örneklerden biri Naim. Kendisinin imkansız gibi görünen ağırlığı kaldırmış olması bizlere her insanın disiplin, kararlılık, çalışma ve pes etmemeyle başarılı olabileceğini göstermiştir. 

Bir deyim vardır “Armut piş ağzıma düş”. Bu deyim bir işte başarılı olmak isteyen bir kişinin emek vermesinin çok önemli olduğunu belirtir.  Fakat, ben başarının sadece emek vermekle geldiğini düşünmüyorum. Bana göre başarılı olmak için doğru şekilde çalışmak ve kararlı olmakta çok önemli. Mesela, Naim hastalandığı zaman hocalarıyla zor şartlarda ve koşullarda çalışıp emek vermeye devam etmiş olmasaydı büyük ihtimalle beklenenin üzerinde bir başarı elde edemeyecekti.

Ben Naim Süleymanoğlu’nun yaptığı hareketi çok taktir ettim. Hem alanının en başarılı kişilerinden biri olarak ismini milyonlara duyurdu hem de kendi yurttaşlarının haklarını koruyabilmek için dünyada farkındalık uyandırdı. Bizlere bir insanın şartlar zor bile olsa istediği müddetçe her şeyi yapabileceğini ve her konuda başarılı olabileceğini gösterdi.