İlk raunt Seyhan’ın

04/02/2020 15:05 3794

Büyük Erkekler Basketbol Adana İl Birinciliği müsabakalarında sona yaklaşıldı ve iki iddialı takım Seyhan Belediyesi-Sertaşspor Menderes salonunda karşılaştılar.

Basketboldan uzak tamamen sinir harbi şeklinde geçen maçı Seyhan ekibi 91-58 kazandı. Kadro kalitesi ve derinliği Sertaşspor’a göre daha geniş olan Seyhan, özellikle Gökhan Şenol, Emre Koç, Hakan Üsküplü ile etkili oldu. Sertaşspor’da tecrübeli Gökhan Öztürk, Mert ve yeni transfer Şiyar ile cevap vermeye çalıştı.

Müsabaka başında şut sokamayan Seyhan Belediyesi önünde Sertaş öne geçti. Ancak ikinci periyotta hem çember altını iyi kullanan hem de dışarıdan Emre ve Gökhan Şenol ile şut sokan Seyhan ekibi maçı hep önde götürdü. Yorulan Ahmet Fedi’den çember altında faydalanamayan Sertaş takımı üçüncü periyotta teslim oldu.

İtiş kakış derecesinde oynanan müsabakadan sonra bu branşa uzun yıllar emek vermiş biri olarak 1903 ve Çukurova Üniversitesi altyapılarına yapılacak 2 veya 3 takviye ile inanın bölgesel ligin ruhuna uygun takım çıkarılırsa Adana Basketboluna bundan çok daha faydalı olur kanaatine vardım. En azından basketboldan başka hiçbir düşüncesi olmadan mücadele eden genç insanları seyretmek her basketbolseverin hakkıdır diyorum.

Kazanan veya kaybedenin üzülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü değişen veya yetişen istikbal vaat eden hiçbir oyuncu göremedim ve izleyenlerde göremedi.

Bilmem yanılıyor muyum?

Bu nedenle lütfen takım kuran Adana’nın sporuna faydalı olmak isteyen kurumlar, kişiler iyice araştırıp “gençlere yatırımı” ön planda tutmalıdırlar.

Gurup müsabakaları bitiyor ve final gurubu başlıyor. Tabi ki favori Seyhan Beleldiyesi  ancak önce basketbol izlemek isteyen  insanlara güzel şeyler izletmekte onların görevi diyorum. Sertaşspor’un kadro derinliği yok. Bu nedenle oyundan düşen oyuncuları dinlendirme fırsatı yok.

Finaller nasıl geçer bilemem ama Adana’da basketbolun durumu bu !!!