İKİNCİ DEVRE ZİRVE İÇİN

26/12/2019 23:05 3865

Adana Demirspor bu sezon lige istediği gibi başlayamadı. Bunu birçok kez vurguladık. Özellikle sakatlıklar, futbolcuların zaman zaman istenilen performansı sergileyememesi, teknik direktör hataları ve hakem hataları istikrarsız tablonun başlıca nedenleri arasındaydı. Son olarak Uğur Tütüneker’in takımın başına gelmesinin ardından iki hafta göze hoş gelen futbol ve olumlu sonuçlar yerini yine kötü sonuçlara bırakmıştı. Özellikle Eskişehir maçından sonra Başkan Murat Sancak bu tabloyu tersine çevirecek hamleleri yapmaya başladı.

Uğur Hoca’nın da raporu doğrultusunda bazı oyuncularla yollar ayrıldı. Sportif direktör olarak Cüneyt Dumlupınar getirildi, devre arası bitmeden takviyeler yapılamaya başlandı. Bunların başında Karagümrük’ten ayrılan Erkan Zengin bulunuyordu. Bu arada takım içinde de oyun olarak bazı kıpırdanmalar göze çarpıyordu. Özellikle Volkan Şen’in liderliğinde oyun içinde daha çok mücadele istek görüyorduk. Ve bunların yansıması olarak Osmanlı ve Erzurum galibiyetleri geldi. Giresun ve yenilgisinde ise bence hava ve zemin koşulları çok etkili oldu. Altay deplasmanı ise futbolcuların mücadele güçsüzlüğüne bağlı bir yol kazası oldu.

Son oynana Ümraniye maçının ise ilk yarısı Adana Demirspor için adeta rüya gibi geçti. Skor olarak ilk yarıyı belki de 3-0 dan daha farklı kapatabilirdi. Mavi lacivertliler. İkinci yarı ise Osmanlı maçı gibi oldu diyebiliriz. Maç 3-0 dan 3-2 ye geldi. Yine stres baş gösterdi. Ancak son anlarda 4-2 ye gelince skor derin bir nefes aldık.  Maç sonu Uğur Hoca’nın dediği gibi demek ki Adana Demirspor a 3-0 yetmiyor daha fazlasını atmak lazım. Ancak her şeye rağmen alınan üç puan son derece değerliydi. Çünkü bu üç puan Adana Demirspor’u devrenin bitimine bir hafta kala ilk altı yoluna soktu. Önümüzdeki İstanbul deplasmanından alınacak üç puan harika olur bir puan bile üzmez.

İstanbul maçının ardından Adana Demirspor takımı yapılacak takviyelerle beraber artık zirve yolunda olacaktır. Ben play-off un dışında ilk iki içinde halen şans olduğunu düşünüyorum. Alınacak seri galibiyetler bu ligde sizi çok daha farklı noktaya taşır. Ancak bunu net olarak söyleyebilmemiz için yapılacak transferlere de bakmak gerekir. Özellikle Eskişehir yenilgisi sonrası Başkan Murat Sancak’ın hamlelerinin son derece doğru olduğunu düşünerek bu hamlelerini devre arasından nokta transferlerle de taçlandıracağını düşünüyorum. Zaten Erkan Zengin hamlesi de bunu gösteriyor.

Şimdi İstanbul deplasmanından alınacak puan yada puanları bekleyerek, ikinci devre öncesi yapılacak takviyeleri hesap ederek, sadece play-off değil ilk ikinde hesaplarını yapan bir Adana Demirspor göreceğimizi düşünüyorum.