İKİ PUAN KAÇTI

02/10/2019 00:48 4714

 

Adana Demirspor Bursa maçında çok iyi bir oyunla kendi sahasında galip gelmesini bilmişti. Bu galibiyeti pekiştirmek ve en azından üç maç seri galibiyetler almak adına Altınordu deplasmanın da alınacak üç puan zirve hesaplarını daha da perçinleyecekti. Ancak mavi lacivertliler 2-0 öne geçtikleri deplasman da 2-2 lik beraberlikle sahadan ayrılmak ve 1 puanla Adana’ya dönmek zorunda kaldı. Adana Demirsporlular bu alınan bu 1 puana üzülüyor neden mi çünkü takım Altınordu karşısında saysız gol fırsatına girdi. Adeta fark olacak maç berabere bitti. Adana Demirspor’un bir ofsayt olmayan golü de ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Yani Altınordu maçı Adana Demirspor için çok rahat kazanılacak bir maçtı ancak beraberlikle sonuçlandı. İşte üzüntünün nedeni de bu kaçan 2 puan oldu. Bu kaçan 2 puanın telafisi varmı? tabiki var. Kendi sahanızda oynayacağınız Menemen maçında alınacak 3 puan yine sizi ilk ikide tutacaktır.

Uğur Hoca maça yine yabancısız başladı. Ve ilk dakikalardan itibaren Adana Demirspor’un ön alanda baskısını özellikle Volkan’ın kanadından geliştirdiği atakları ve gol pozisyonlarını izledik. Nitekim golde Volkan’ın yine kanattan getirdiği topta ceza sahası içinde yerde kalmasıyla gelen penaltıyla geldi. Maç boyu Altınordu’nun savunma hattının Volkan’la baş etmeye çalıştığını gördük. Savunmada ise Adil’in yine kusursuz hamlelerine şahit olduk. Berk Volkan’ın aksine bu maç diğer kanatta fazla etkili olmadı. Adana Demirspor’un orta sahası ise son 15 dakika oyundan düşünce Altınordu’nun da etkisi hissedildi. Uğur Hoca bu durumu sezip erken önlem almak istedi ama alınan önlemlerde fayda getirmeyince beraberlik kaçınılmaz oldu.

İki haftadır Adana Demirspor yaşanan sakatlıklar nedeniyle de sahaya yabancısız çıkıyor. İç saha maçlarında yerli oyuncularında kaliteli olması ve seyirci baskısıyla birlikte yabancısız oynamak çok fazla eksik gibi gözükmeyebilir ama deplasmanlar da bu durum hissediliyor gibi. Bu yüzden özellikle orta saha için Hamidu’nun ve gol bölgesi için de Stokes’in bir an öne hazır olması gerekiyor. Sonrasında ise tabiki diğer yabancı oyuncularında biran önce sahaya dönmesi gerekir ki Uğur Hoca’nın da eli güçlensin. Gol bölgesi demişken şuan o bölgede oynayan Samet’in de hakkını vermek gerekir bileklerine son derece hakim nereye koşu yapacağını nerede pozisyon alacağını bilen bir oyuncu. Ancak gol vuruşlarında yada son vuruşlarında sıkıntı var mutlaka daha çok çalışmalı şeklinde kendisine de bir önerimiz olsun. Milli Maç arasından önce iç sahada oynanacak olan Menemen maçında alınacak 3 puan Uğur Hoca’nın gelecek palanlarını daha da olgunlaştıracaktır. Şu bir gerçek ki Uğur Hoca ile birlikte Adana Demirspor’un oyun anlayışında pozitif yönde gelişmeler oldu. Ve ilerleyen haftalarda daha da olacağa benziyor. Bekleyip göreceğiz.