İki mesaj İki Farklı Duygu

12/01/2018 22:44 10465

Artık özel günlerimizin vaz geçilmezi toplu mesajlar (SMS)oldu. Bayramda seyranda özel gün ve gecelerde telefonunuza sağanak sağanak toplu mesajlar gelir.

Özellikle Milli ve Dini Günlerde adeta toplu mesaj patlaması yaşarız.

Hele ki bu günler seçim atmosferi dönemlerine denk gelirse de tadından yenmez.

Nasıl da afilli cümlelerle başlar ki bu mesajlar kanınız kaynar.

E tabi komşuda pişer bize de düşer misali bu mesajlardan esinlenen kardeşlerimizde adeta işin tadını çıkarırlar.

Bu yüzden r her özel gün ve gecelerde sağ olsunlar bizleri toplu ‘SMS’ yağmuruna tutarlar.

Hele öyleleri vardır ki kopyala yapıştır yaptığı mesajın kelime hatasına bile bakmaz gönderir.

Hatta hiç unutmam bir gün yine toplu gelen bir mesajda kopyaladığı mesajı ilk yazanın adı bile yazıyordu da adamcağız öylece göndermişti?

Neyse

Oldum olası toplu gönderilen altında buram buran reklam kokan mesajlardan pek hazzetmedim. Yinede saygı duyarım. Gelen mesajları da mutlaka okurum.Özel olarak bana mesaj atmışsa karşımdaki kişi mutlaka cevap vermeye çalışırım.Bu Cuma’da sağolsun dostlar sabahtan ‘Cuma Mesajı’ bombardımanına tuttular. Gün boyu da mesajlar geldi.Genelde Cuma Namazı Saatlerinde Camide olduğum Cuma Namazına gidebildiğim zamanlarda mutlaka telefonumu kapatırım. Nasıl oldu ise bu hafta sessize alarak girdim camiye.Tam da ezan okunmuş İmam Minberde vaaz verirken telefonuma bir mesaj geldi.Camiden çıktığımda baktım her Cuma olduğu gibi bu Cuma da beni unutmayan! Dostum!’un paylaştığı kendi telefonundan gönderdiği mesaj duruyordu.Her zaman mesajları mutlaka okuyan ben bu sefer bu mesajı direkt sildim.Adana’da herkesin Camide olduğu bir saatte bu kadar riyakar olmanın ne anlamı vardı? Adana’da hemen hemen her camide aynı dakikalarda Cuma Namazı kılınan bir zaman diliminde neden bu paylaşımı yapar.Madem ‘Cuma Mesajı’ atacaksın tamda milletin camide olduğu saatte Cuma Mesajımı atılır. Velev ki gittin;  Camide bumu geldi aklına be bilader?

İnsanlar şöyle düşünmez mi  “ Adama bak camiye gitmiyor utanmadan bir de ‘Cuma Mesajı’ atıyor”

Kısacası her şeyde olduğu gibi bu işte de giderek samimiyetimizi kaybediyoruz.

Ama gerçekten samimiyetini kaybetmemiş insanlarda yok değil.

Oldukça da fazlalar.

Madem söz ‘SMS’lerden başladı öylede devam edelim

 İşte bir diğer gelen mesajın sahibi;

Esra Tırpan Kule’den gelmiş.

 Kendisi bir Etüt Merkezi’ni işletiyor.

Minik yürekleri yarınlara hazırlıyor.

Zaman zaman fikir alışverişimiz olsa da kendisinin farklı alanlarda ses getiren çalışmaların altında imzası var.

Aradım kutladım.

Etüt Merkezi öğrencileri ile birlikte kendi imkânları ile hazırladıkları "Kedi Evi " projesini gerçekleştirmenin mutluluğun benimle paylaşmış.

Hani diyor ya Nazım Hikmet’ “Bana mutluluğun resmini yapabilir misin?” diye.

Alın size mutluluğun resmi.

Esra Tırpan Kule ‘Soğukta ne yapacak kedicikler öğretmenim dediler ve bu projeye gönüllü başladılar, kedi evlerinin içine sıcak tutsun diye kendi kazaklarını koydular. Dahası yine kendi harçlıklarıyla kedi maması aldılar kocaman yürekli çocuklarım’ diyor.

Alın size samimiyet. Alın size kirlenmemiş yüreklerinde sımsıcak insanlığı tertemiz yarınlar için taşıyan kocaman yürekli çocuklar.