İki el bir baş içindir. El de bizde, baş da bizde...

17/10/2019 07:19 4950

 

Şehirler de insanlar gibidir, hayalleriyle hayata tutunurlar...

Adana şehir olarak bugün belki olması gereken yerde değil, ama bu, yarın istediği yere gelmeyeceği anlamına gelmez.

Ne kadar çalışır, azmeder, inanır ve o yolda yılmadan yürürseniz, yoksulluk ve geri kalmışlık sizin kaderiniz olmaktan çıkar.

Vali Mahmut Demirtaş, bu şehre dair hayaller kuruyor ve istiyor ki, bizler de kendisine bu yolda sırt verelim ve Adana’yı olduğundan daha iyi yerlere getirelim

Şairin ifadesiyle iki el bir baş içindir.

El de bizde, baş da bizde...

Bu şehre her zaman adam gibi adam olan valiler geldi; Devlet Adana’ya iyi niyetli çalışkan kimseleri vali olarak gönderdi...Şu anda olduğu gibi.

Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş 3 yıldır Adana’da görev yapıyor. Hatta 3 yıl önce Adana’ya geldiğinde daha Adana’yı tanımadan, Devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışan hain FETÖ örgütüne karşı milletimizin, ülkemizin bekası için tüm Adana’yla tek yürek, tek bilek olarak terör örgütünün hain planını Adana’’da bozmuştur.

Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş’la yine 5 ocak gazetesi'nin geleneksel sabah kahvaltısında buluştuk. Bildiğiniz üzere 5 Ocak Gazetesi’nin kahvaltıları adana'da çok konuşulur ve gündem oluşturur.

  1. dev yazar kadrosu ve emekçileri ile birlikte sayın valimizle Adana’da geçirdiği 3 yılı değerlendirdik. Sayın Mahmut Demirtaş’la ilgili yorumum ise kısaca, bir memleket aşığı, bir gönül dostu. Adana’nın gelişimine önem veriyor ve bir çok komu yatırımının Adana’ya gelmesi için tüm gayretini gösteriyor. Tüm yazar kadromuz kendine göre elbette farklı yorumlar, farklı yazılar yazacaktır ama ben Sayın valimiz, Mahmut Demirtaş’la yaptığımız sohbette çıkardığım anekdot bunlar. Sayın Mahmut Demirtaş Adana’ya bir çok proje kazandırdı bunlardan bir taneside geçtiğimiz günlerde yapılan 3. Lezzet festivali. Sayın Adana Valisi Mahmut Demirtaş bir gün bu memleketten gitse de her zaman Lezzet Festivalinde anılacaktır ben her zaman şehri yönetenlere şunu söylemişimdir ne olursan ol yönettiğin şehre iz bırakacak işler yap ki her zaman bu millet seni ansın, sayın valimizin de Adana’ya kazandırdığı Lezzet Festivaliyle her zaman anılacaktır.