HÜRRİYET’İN SESİ SUSTU

23/05/2018 04:58 5102

Her ölüm erken ölüm derler.Ama senin ki çok erkeniydi.

Adana Sinan Ağabey’ini kaybetti,çok değerli bir gazeteciyi,bense çok sevgili bir dostumu kaybettim.

Adana’da olduğum sıralarda Bilfen Okullarının ortaklarından, Kamber Bey,ben ve Sinan Tanyıldız bir saç ayağıydık.Ayda bir kez yemeğe gider,uzun uzun sohbet ederdik.Aradada bazan misafir davet ederdik.

Sinan Tanyıldız Trabzon’lu olmasına rağmen Adana’da çok büyük bir çevre oluşturdu.Adana’da tanınmış kişilerin biyografisini sundu.Sanata çok değer verirdi.Sık sık köşesini Adana’da ki sanat haberleri ve sosyal olaylara ayırırdı.

Metro tv’de program yapmak için çok ısrar ettim .Tam kabul etmişti ki,araya seçimler girdi.Gerçekleştiremedim.Bana çok ısrar ederdi,hayatımı yazmam konusunda.Bense bunu yapacak yeterlilikte olmadığımı söylerdim.

Ufku çok geniş bir gazeteciydi,olaylara bakış açısı ve tesbitleri her zaman doğru çıkardı.

 

Adana hakkında çok güzel projeleri vardı,toplandığımız zamanlarda sık sık dile getirirdi.Benim de en büyük projemin iki ayağı Seyhan,iki ayağı Yüreğir’de olmak üzere Eiffel tarzı,yap,işlet,devret modeli bir bina olduğundan bahsederdim kendisine.Lokantalar,sergi salonları,konferans ,düğün salonları

Prof.Dr.Kemal Alemderoğlu İstanbul Üniversitesinin rektörüyken Adana’ya gelmişti.Ben de alıp Sinan’ın yanına götürmüştüm.İki Trabzon’lu o gün çok güzel sohbet etmişti.

Adana’ya hizmetleri saymakla bitmez.

Son yıllarda çok büyük ızdırapları vardı,sosyal hayata katılamıyordu ve bu durum bizi çok üzüyordu.Çok dürüst duayen bir gazeteciydi.İnsanların özel hayatlarına asla girmedi,hiç kimseyi kırmamaya gayret etti.

HÜRRİYET’İN DUAYEN SESİ SUSTU.

NUR İÇİNDE YAT DOSTUM.