Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir

03/10/2020 02:55 2358

Bugüne kadar hayatıma şöyle ya da böyle bir sürü insan girdi. Bazıları hayatıma girdikleri gibi kalmaya devam ettiler bazıları ise belirli bir süre hayatımın bir parçasında kalıp sonra kendi yollarına gittiler. Hayat değişik bir şey; farklı ortamlarda tesadüf olarak karşınıza çeşitli insanlar çıkartıyor ve bu insanlardan bazıları hayatınızı değiştirecek kadar güçlü etkilere sahip oluyor.

 

Birkaç gün önce Can diye bir arkadaşımla telefonda konuşurken onunla tanışmamızın tamamen bir tesadüf olduğundan ve bunun da benim asansörde tanıştığım bir kız arkadaşım sayesinde olduğundan bahsederken Can bana bir kitap önerisinde bulundu: Rhonda Byrne’nin kitabı “The Secret (Sır)”. Can ile konuştuğumda hayatta tesadüflerin ne kadar önemli olduğundan ve gidilen ortamların ve yaşanılan olayların kaderimizi nasıl şekillendirdiğinden bahsettik. Evren kişiler için belirli ortamlar, olaylar ve karşılaşmalar sağlayarak o kişiye belirli sınavlar sunuyordu. Bunlardan bazısı iyi ve bazısı kötü olduğu için bu karma içinde bireyler bir şeyler öğreniyor ve hayatlarını şekillendiriyorlardı.

 

Benim hayatıma giren birçok kişi tesadüfi bir şekilde hayatımın bir parçası oldular. En yakın arkadaşımdan biriyle asansörde tanıştım. Bir başkasıyla dermatologda sivilcelerimi göstermek için gittiğimde tanıştım, Londra’da bir pastanede kek almak için gittiğim zaman başka bir Türk ile arkadaş oldum, hoşlandığım bir kişiyle şans eseri bir yerde bir gün karşılaştım ve birkaç dakika sohbet ettim ve birbirimize veda ederek kendi hayat yollarımızda şans diledik. Evren çok değişik. Bireylere olayları belirli bir plan ve düzende yaşattırıyor ve bu olaylar sayesinde insanlar hayatlarını düzenliyorlar. Mucizelere, imkansızlara ve tesadüflere hep inanmıştım ve hâlen de inanırım. Belki de bu yüzden mucize ve imkansız gibi görünen tesadüfler hayatımın bir parçası oldular.