HİÇ ESTETİK OLMADI

25/07/2022 20:51 493

 

Şu hani vurup savuşan bir meclis üyesi vardı ya, hani şu Seyhan Belediye Meclisinde kürsiye çıktığı zaman fidan gibi boyuyla vurup savuşarak konuşmaya çalışan kişiden bahsediyorum canım. Fidan boylum son zamanlarda hiç ortalıklarda görünmüyordu, dedim ki yine herhalde vurup savuştu yolda arabayla giderken bazı afişler gördüm, kardeşim konser verecekmiş.

Öyle bir poz vermiş ki sanki mübarek rock sanatçısı, bu kardeşimiz bir de kent estetiğinde çevreci, belediye meclis kürsülerinden kaldırım işgallerinden tutunda şehir estetiğine varana kadar her türlü konularda konuşur ve mangalda kül bırakmazdı . Zaten popstar yarışmalarına çok meraklı, yarışmaya girdi ama ne yazık ki kazanamadı, kazanamadığı için meclis üyesi olmayı seçti. Ah benim rockçı fidanım yeni kaset çıkarırsan adı da belli galiba

"boyumdan vurdum savuştum bu diyardan, ne geldiyse başıma fidan boyumdan" bu albüm çok tutar benden söylemesi hani sen çok estetikçiydin astığın afişlerle çevre kirliliği yapmadın mı?

Bir de eleştirdiğin belediyenin paralarıyla afiş yaptırdın, ah be rockçı fidanım beni çok üzdün çok. Biliyorum şimdi çok kızacaksın ve Türkü söylüyorum bu rock değil diyeceksin meğerse çaldığın Türküler meclis kürsülerinde maval niteliğindeymiş, o yüzden sana rockçı fidanım diyorum.

5 OCAK TV'DEN BİR İLK DAHA

Ben yerelde belediye meclislerini takip eden ender gazetecilerden biriyim,çünkü yerel belediye  meclisleri o kentin parlementosudur. Çünkü belediye meclisleri o kentin kaderini belirler, belediyeler de genellikle yoğunluklar konuşulur normal vatandaş bunu pek anlayamaz. Son zamanlarda kentsel dönüşümle ilgili belediyelerde kararlar alınıyor, ama bu kararlar alınırken halkın anlayacağı dil kullanılmıyor. O yüzden vatandaşla müteahhit arasında problem yaşanıyor. O problemi çözmek için DAİMFED ile 5 Ocak TV çok önemli kararlar aldı. Cumartesi günü yapılan toplantıya Adana’nın neredeyse bütün muhtarları katıldı. Ağustos'un 17 sinden itibaren her hafta salı günü bir mahallede canlı yayın yapılarak kentsel dönüşüm vatandaşlara anlatılacak, hem de vatandaşların anlayacağı dilden. Bu 5 Ocak TV  de çok oluyor kardeşim.

YERİNDE BİR KARAR

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yeni aldığı kararla basın ve spor müdürü Gökhan Üney'i başkan yardımcısı yapmış, vallahi de billahi de yerinde karar, genç ve dinamik bir kardeşimiz basınla da arası iyi bence bu karar AKif Kemal Akay'a artı kazandırır. Durun şimdi yalakalık yapıyor demeyin bir açığını bulsak onu da yazarız kardeşim. Ama şu kadarını söyleyim ki bu yeni başkan yardımcısı da hata yapacak bir karaktere sahip değil. Ne diyelim başkan yardımcısı Gökhan Üney'e başarılar dilerim. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki girdiği yol çok kaygan bir yol millet belediye koridorlarında cebinde arap sabunuyla geziyor. Maazallah belediye koridorlarında yürürken insan düşmemek için zorluk çekiyor. Yedi kulhuvallah bir elham okuyor. Kendisi başkan yardımcısı olduğu için bence işe giderken Yasin okusun. İşi çok zor çok yine söylüyorum Akif Kemal Akay'ın bu kararı doğru.

SALGINA DİKKAT

Geçenlerde uyarmıştım yine uyarıyorum bu kovid illeti arttı değil coştu bence. Maskeyi kesinlikle toplu taşıma araçlarında takalım, temizlik kurallarına geri dönelim ve harfiyen yerine getirelim. Hastaneler şimdiden dolup taşmaya başladı, yetkililer her ne kadar halk paniklemesin diye açıklamaları dozunda yapsalar da salgın aldı başını gitti. Her şeyi devletten beklememek gerek. Vatandaş olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz lazım, aksi takdirde geriye döneriz. Allah göstermesin bunu ne ekonomimiz kaldırır ne de psikolojimiz. Ağustos ayı sıcak geçebilir ama şimdiden kışa kovid belasıyla girmeyelim derim, tek kelime ile tekrar ediyorum KURALLARA UYALIM.

ÇİMDİK

Çığırdığı türkülerle bir yere gelemiyerek konser vemeye karar veren al yazmalım fidan boylum vursavuşumu bir çimdikleyelim istedim.

GÜNÜN İSMİ

rockçı fidan boylum

GÜNÜN SÖZÜ

Vurdum savuştum bu diyardan ne geldiyse başıma fidan boyumdan

GÜNÜN KİTABI

Bir rockçnın anıları

MAHMUT HOCANIN NOT DEFTERİ

- Yeni çıkarttığı kasetle Türkiye'de bir numaraya oturmaya çalışan rockçı fidan boyluma: 0

- Şu sıcaklarda kendisini yazmadığım için onu unuttum sanan bip bip Serkan’a beni hatırlaması için: 5

- Araba filosuyla çok yakında Adana’da toplu taşıma, taksi işine gireceğini söyleyen Kozanlı karaoğlana yapacağı yatırımlarından ötürü: 5

- Sağda solda ve belediye koridorlarında kaynağım bitti insanları kaynaştıramıyorum diyen kaynakçı Kadir'e: 0

- Ortalıkda ben Adana’nın ilk belediye kadın başkanıyım diyerek hava basan Ceyhan Belediye Başkanına: 0

-‘Beni patrona şikayet eden ispat etsin görevimi bırakırım’ diyen kardeşime selam amacıyla bir not vereyim: 0