Hezimet !

05/10/2021 23:23 1332

 

Futbolun bir kuralı vardır; haddini bilerek oynayacaksın…

Adanaspor 4’lü savunma düzeniyle başladığı maçta ilk yarı itibariyle oyun şeklini Teknik Direktör Sait Karafırtınalar, orta saha da Celil ve Uğurcan’a teslim edip Bruns’u forvet arkasına çekerek yeni bir formatla başladı.

Aslına bakıldığında bu yarıda başarılı da oldular ve öyle de soyunma odasına gittiler. Ancak ikinci yarı o kadar saçmaladı ki takım, özellikle de savunma hattı.

Peş peşe yenilen iki gol, savunmanın yanlış pozisyon alması, özellikle duran toplarda ki yanlış adam paylaşımı yine golü getirdi. Savunma da kademe anlayışları, orta sahanın verimsizliği gecenin hezimetle bitmesine neden oldu. Galip geleceği bir maçı basit futbol hatalarıyla maalesef kaybetti Adanaspor.

TFF 1.lig de bir kural vardır; her zaman, iyi savunma yaparsan her zaman gol atarsın. Bunu başardılar da. Öne geçmişsin haddini bilerek oynayıp, rakibi üzerine çekersen 2’ yi çok rahat bulurdu takım. Sait hoca yeni geldiği için daha takımla doğru dürüst antrenman yapamadan maça çıkmak zorunda kaldı. Milli maç arası en çok Adanaspor’a yarayacak. Özellikle Sait hocanın düzeltmesi gereken çok problem var.

1-Bu takıma savunma yapmayı öğretmesi gerekiyor.

2-Duran toplarda adam paylaşımı çok iyi yapması gerekiyor zira sezon başından beri gediği gol sayısını ben bile sayamadım.

3-Oyuncu seçimlerinde hak edene formayı verip takımda adaleti sağladığı sürece oyuncu hocaya saygı duyar.

4-Hücum hattının üretkenliğini artırması gerekiyor. Maçta girdiğimiz pozisyon sayısı çok çok az.

5-En önemlisi takıma özgüveni aşılayıp bir aile havası yaratması gerekiyor. Oyunculara hem disiplini hem de babalığı göstermesi gerekiyor.

Bu takım ikinci hezimeti kaldırmaz. Benden söylemesi…