HESAPLAR ZEYDAN KARALAR DAN

24/12/2022 00:00 356

Zeydan Karalar’ın yaklaşık dört yıllık Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na göz attığımızda sıkıntılı süreci, bana göre şampiyon tamamladığını görebiliyoruz. Bu durum sadece bana göre ya da size göre değil. İstatistikler ve rakamlar da gözler önüne sergilemekte Adana Büyükşehir Belediyesinin gelirleriyle giderleri arasında ki uçurumları büyük çabalarla hesapları dengelemeye çalışan  Zeydan  Karalar ve bu konuda yoğun çabalar gösteren ekibine kolaylıklar diliyorum.Bildiğim net ve tek şey işleri çok zor.Zoru seven ve zorlukları başaran Başkan Karalar’ın bunun üstesinden geleceğinin kanaati içerisindeyim.

         Bu kanaatimin oluşmasına nedense hislerim ve ABB ‘nin verileri.Ayrıca Türkiye’de ilk defa bir tiyatro oyununun galasında başkan Karalar’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını açıklayan   birisi olarak hislerime güven duygusudur ve inanıyorum ki geliri 1 lira gideri 10 lira olan ABB’yi  kenti güzel ,daha güzel günlere taşıyacaktır. Bu söylemler tamamıyla şahsi fikirlerdir. Elbette ki başka fikirlere de saygı duymak 5 Ocak Gazetesi’nin kırmızı çizgisi. Bundan kimselerin şüphesi olmasın.

          Hesapları kitapları dengelemeye çalışan bir yandan  da Saimbeyli’ye, Feke’ye , Kozan’a, Karataş’a Yüreğir’e ,Sarıçam’a Çukurova’ ya ,Seyhan ‘a Yumurtalık’a  ABB’nin bütün sınırları içerisinde birebir ziyaretlerde bulunarak ,toplumun her kesiminin sorunlarını dinleyip onlara çözüm üretmeye çalışması da Zeydan Karalar’ı, sempatik olan karakter yapısını daha sempatikleştirdiği de kesin.

         Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şehir tiyatrolarında yöneticiler le aktör aktristler le altın koza film festivali yönetim kuruluyla yaptığım görüşmelerde Zeydan Karalar’ın kültür sanata yaptığı destek ve yaklaşımının hep destek tam destek olduğunu ve bunları duymaktan da bu kentin  bir sanatçısı olarak benim  ayrıca mutlu olamama neden oluyor elbette. Karalar’ın ben, konuşmalarından şunu anlıyorum ki “Sizler Adana’nın güzel insanları. Rahat olun Adana’ ya fayda getirecek hesaplarda ben varım” diyor.Haydi o zaman Karalar Başkan,”Yolun aydınlık yolumuz aydınlık olsun.”