HER ŞEY TÜRK MİLLETİ İÇİN

01/09/2021 17:24 245


GAZİ MUSTAFA KEMALATATÜRK, kendini, Milletine adamış, hiç bir zaman kendini düşünmemiş, daima Milletini düşünmüş, Milletine sahip çıkmış, Milletini yüceltmiş, Milletinin özgürlüğü, bağımsızlığı ve bekası için, dahiyane planlar, stratejiler geliştiren, Ne yapmışsa Milleti için yapmış, eşsiz bir liderdir. İşte dünyada da  bu eşi, benzeri bulunmayan bu liderin yaptıklarından bazı örnekler ve ABD’li ünlü Psikiyatr, Arnold Ludwig’in araştırması.

*Arnold Ludwig bir psikiyatri profesörü. 1954 yılında SwarthmoreCollege’dan zooloji lisansı, 1958’de ise University of Pennsylvania MedicalSchool’dan tıp doktoru unvanı almış. Halen Brown ve Kentucky Üniversitesi’nde, psikiyatri ve insan davranışı profesörü olarak çalışıyor. Çok sayıda makale, kitap bölümü ve kitap yayını olan Ludwig’in en önemli kitaplarından biri 2002’de University of Kentucky Press’ten çıkan “King of theMountain: The Nature of PoliticalLeadership” adlı kitabı.

Önce, Atatürk’ün bu kadim Millet için yaptıklarından bazı örnekler:

2100 sene sonra Mete'yi,
1500 sene sonra Atilla'yı,
1150 sene sonra Bilge Kağan'ı,
1000 sene sonra Alparslan'ı asla unutmadı!

* Bastırdığı kağıt paranın üzerine Bozkurt koydu...
* Yakın arkadaşlarına, Bozok, Bozkurt gibi soy isimler koydu...
* Manevi kızına Ülkü adını verdi...
* Yusuf Akçura Bey'i İstanbul'u teslim almaya yolladı...
* Türk Tarih Kurumunu ve Türk Dil Kurumu'nu kurdu...
* Asırlar sonra Türk adını vererek, Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu...
* İbrahim Çallı'ya "Ergenekondan Çıkış" tablosunu yaptırdı...
*Türk Tarih Tezini hazırlattı...
* Anadolu da kazı çalışmaları yaptırıp, Türklüğün izlerini buldurdu...
* Petrol Ofisine Göktürk simgesi Bozkurt logosunu koydu...
* Bozkurt isminde sigara çıkarttı...
* Her konuşmasında Türklük vurgusu yaptı...
* Anadolu'nun 7 bin yıldır Türk Beşiği olduğunu hep vurguladı...
* Türklüğün ebedî olduğunu haykırdı...
* Türk devrimlerini, Osmanlının son döneminde unutulan Türklük özüne dönerek yaptı...
* Türk'ü Türk yönetmelidir!.." dedi...
* Türk kültürünü, yaşamın her alanında hakim kılmak için çalışmalar yaptı...
* Anadolu'da, unutulmuş, sinmiş, hor görülmüş Türklüğü şahlandırdı...
*"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur..." diyerek, unutulmuş Türklüğü hatırlattı...
* "Bir Türk Dünyaya bedeldir!" dedi...
Gelelim, Arnold Ludwig araştırmasına…
“Hayatında hiç Türkiye'ye gelmemiş, Amerikalı bir psikiyatri profesörü olan, Arnold Ludwig, bir kitap yazıyor. Adı "Dağın Kralı" King of te Mountain"

Dünyada ülke yönetmiş politikacılarla ilgili bu kitap, 20. Yüzyıl'da dünya liderleri ile ilgili bir seri araştırmayı kapsıyor. Bu çalışması 18 yıl sürüyor. Dünyadaki tüm liderler arasında 2000 kişi değerlendiriliyor. Bu kapsamlı araştırma sonunda öne çıkan 377 devlet adamı, belli ölçütlere göre tekrar değerlendiriliyor. Öne çıkan liderlerin hepsine aynı olmak üzere, 200 kadar değişik kıstas uygulanıyor. Bu kıstaslara göre 1'den 31'e kadar değişen puanlar verilip değerlendiriliyor. Uygulanan testin tam adı “PoliticalGreatnessScale” olarak tanımlanıyor ve buna göre sıralama yapılıyor. Örneğin, en çok Roosevelt ve Mao 30'ar puan almışken, Nehru'ya 25, Churchill'e 22, Kennedy'ye 15 puan veriliyor. Sadece bir tek lider, 31 puanla ilk sırayı alıyor.
Bu lider “Visionary” (ileriyi gören, öngörülü, büyük görüş gücü olan) sıfatıyla, 20. Yüzyıl'ın en büyük devlet adamı unvanına layık görülüyor. Evet, işte o lider devlet adamı "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür." Mektubu bize yazan ‘ATATÜRKÇÜ BİLİM ADAMLARI DERNEĞİ’ üyesi Prof. Vural Cengiz;“ En ilginç olan husus, yazılı ve görüntülü Türk medyasının bu haberi hak ettiği gibi duyurmamış olması” diyor ve ekliyor: “Türk halkı, gurur duyduğu Ata'sı hakkındaki bu güzel haberden mahrum bırakıldı. Bizlerin ilk görevi insanlarımızdan gizlenen bu gerçek bilgileri tüm millete iletmek. Saygıyla.”diye bitiriyor sözlerini…

Yarın devam edeceğiz…