Her hafta yeni başlangıç olabilir…

01/03/2021 19:49 1049

Adana Demirspor’un içerisinden geçtiği süreç kolay değil.

Sezon başından itibaren bakıldığında iki teknik adam ile çalıştı futbolcular. Ve gelinen nokta da istenilen başarı gelmedi. Teknik Direktör Samet Aybaba ise ilk kez takımıyla sahaya çıktı. Bir anda Samet hocadan şapkadan tavşan çıkarmasını elbette beklemiyoruz. Basamakların birer birer çıkılacağını biliyoruz. Zira makas iyice daraldı.

Ümraniye karşısında oyun değil de istek olarak bir adım öne çıkmaları az da olsa umut verdi.

Bandırma maçında ise yine oyun değil de istek ve sonrasında gelen galibiyet memnuniyet vericiydi. Dün Keçiören ile Samsun berabere kaldı. Bu ligde mücadele etmezsen kimse kimseye puanlar vermiyor. Adana Demirspor’un son haftalardaki oyunu Samsun deplasmanında yeterli olmayabilir. Daha çok mücadele, daha çok ayakta kalma ve oyununuzu rakibinize kabul ettirme noktasına gelmek şart. Bunun için oyuncuların hızlı bir şekilde kendilerine gelmeleri gerekiyor.

Takımın bazı sorunları var. Net görülüyor. Samet hocadan önce de bu sorunlar vardı. Genelinde oyuncular ligi tamamlamış gibi durumları vardı. En sıcak örnek; gole ihtiyacınız var, en iyisini alıyorsunuz ve o golcünüz 3,5 ay sonra golünü atıyor!

Hani biraz da oyuncular artık profesyonelce yaşayıp, mesleklerini icra edebilseler her şey daha kolay olacak.

Tabi zararın neresinden dönersen kar misali artık Adana Demirspor her anlamda gelişerek yoluna devam edecek. İş yine futbolculara düşüyor. Ne kadar fedakarlık ve işe sahiplenme o kadar başarı gelecek.

Adana Demirspor için artık her hafta yeni bir başlangıç olacaktır.

Bunun içinde tek koşul, futbolcuların yeteneklerini artık göstermeleri…