Helal olsun Başkan

24/06/2019 20:38 3240

Sarıçam Belediyesi’nde Sosyal Marketten ihtiyaç sahipleri ücretsiz faydalanıyor. Başkan Bilal Uludağ, Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyor. Hertürlü donanıma sahip bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetini sürdüren Sarıçam Sosyal Market, bugüne kadar ihtiyaç sahibi 3 bine yakın aileye hizmet verdi. Toplamda bugüne kadar ise marketten 10 bine yakın kişi faydalandı.Sarıçam Sosyal Market,Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Ana-Bacı Konukevi’nin zemin katında hizmet veriyor. Bu hizmet ilçe vatandaşları için bir lütuf değil, sosyal belediyeciliğin bir gereği. Ama bu gereği de layıkıyla yapıyor Sarıçam Belediyesi. Başkan Uludağ, hizmeti verirken de şeffaf, tarafsız, insan onuruna yakışır ve kaliteden taviz vermeden yapıyor bu işi helal olsun başkan diyorum.

İşte plaka..!

Artık gerçekten PES! 4 öğrenci ellerinde engelli kartı olduğu halde Ramazanoğlu caminin önünden toplu taşıma aracına biniyorlar ve aracın şoförü, çocukları rencide edecek sözler söyleyerek otobüsten indiriyor!  Daha Cuma günü başkan Sözütek uyarı geçti yahu.

 

Atlas Çocuk ve Genclik Hakları Derneği Başkanı Zehra ÖzdalEruçar da bu mesajı sosyal medyada paylaşıyor, olduğu gibi yayınlıyorum; “Bugün karne gününden sonra 4 öğrencimin ellerinde engelli kartı olduğu halde Ramazanoğlu caminin önünden bindikleri Can minibüsünün şoförü çocuklarımızı rencide edecek sözler söyleyerek otobüsten indiriyor. Sayın yetkililer bu kartların ücretleri ASP tarafından belediyelere tek tek ödeniyor veya gerekli yerlere kartların ücretleri ödeniyor hiç kimse bedava bilmiyor. Çocuklarımız bunları raporlarına göre alıyorlar. Bu bir değil, iki değil bizim öğrencilerimize ve tüm engellilerimize sürekli yapılan bir haksızlık, hakaret. Bunlara bir an önce bir şeyler yapılmasını istiyoruz.”

 

Daha Cuma günü Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek,şehit yakını, gazi, 65 yaş ve üstü ücretsiz kart sahiplerini almayan ya da kötü muamelede bulunan Özel Halk Otobüsü sürücüleriyle ilgili şikayetlerin son günlerde arttığına dikkat çekerek sürücüler hakkında gereken yaptırımların uygulanacağını söyledi.  Haydi başkan işte plaka..!

AK Parti’de İL BAŞKANI seçimi güme gitti!

AK Parti Adana İl Başkanlığı için adı geçen isimleri daha önce yazmıştık ama güme gitmişti herkes İstanbul seçimlerine kilitlenmişti. Artık bu seçim de tamamlandıktan sonra Adana il başkanı konusu yeniden gündeme gelecektir. AK Parti’nin genel merkez yetkili kurulları, il başkanlıkları için  yine kendileri karar verecek ve il başkanını belirleyerek atama yapacak. Son bir ihtimal de sandık koydurup il başkanlığı seçimi yaptıracak. İl başkanlığı için 22 isim aday adayı olmuştu listede kimler olduğunu da yazmıştık. Adana’da yerel siyaseti yakından takip eden ve Ankara’da da güçlü bağlantıları olan birisi olarak bu ismin kim olduğu konusunda duyumlarım var ama şimdilik sizinle paylaşmayacağım. Yalınız diyeceğim o ki, bana kalırsa aday olan isimleri düşünmeden önce, AK Partili üye ne diyor? Kimi il başkanı olarak görmek istiyor?  Bu soruların yanıtını aramakta fayda var.

Günün ismi

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ

Günün kitabı

Kuklacı-Küresel Konseyin Efendileri

Yazar: Celal Eren Çelik

Günün sözü

Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür.

Anne Frank

Çimdik

Bu otobüsçülerin sıkı bir psiko-test ten geçirilmeleri için ulaşımda yetkili herkesi bir çimdikleyeyim dedim.

Haşarı Soruyor

-Menderes Türel’in annesi Serçin İnci Türel’in  Hakk'ın rahmetine kavuştuğunu ve cenazesinin dün ikindi namazına müteakip Muratpaşa Camii'nden kaldırıldığını biliyor musunuz?

 

-Adana İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün, "Genç Adımlar Kampa-3" projesi kapsamında 34 öğrenciyi Çanakkale ve Bursa'ya gönderdiğini biliyor musunuz?

 

-Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’in, Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) alınan öğrenim kredisi borçlarının silinmesini istediğini, Milletvekili Burhanettin Bulut’un da TBMM Başkanlığı’na Kredi yurtlar Kurumu (KYK) borçlarının silinmesi için yasateklifi verdiğini biliyor musunuz?

 

-Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, klima açmayan toplu taşıma sürücüleri ve ücretsiz biniş kartı sahiplerine kötü muamele yapan Özel Halk Otobüsü sürücülerini uyardığını biliyor musunuz?

 

-Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 13. Dönem mezunlarını düzenlenen törenle uğurladığını biliyor musunuz?

 

-Adana Büyükşehir Belediyesi BELDETAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı’na CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca'nın atandığını biliyor musunuz?

 

 

-Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ilçede bulunan 96 mahallenin muhtarları ile 32’şerli 3 grup halinde değerlendirme toplantısı yaptığını biliyor musunuz?

 

-EMO Başkanı Mehmet Mak’ın Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında Raylı Sistemler Müdürü olarak işe başladığını biliyor musunuz?

 

-Türkiye’nin 5G ve Ötesi İçin İletişim Gücü konulu ULAK Haberleşme AŞ toplantısının, Savunma Sanayii Bşk. Prof.Dr. İsmail Demir, ASELSAN YK Bşk. ve Gn. Md. Prof.Dr. Haluk Görgün, ULAK Haberleşme AŞ YK Bşk. Dr. Celal Sami Tüfekçi ve Gn. Md. Metin Balcı’nın katılımıyla yapıldığını biliyor musunuz?