Hedefe ulaşmak…

13/04/2019 21:11 6562

Demirspor belki de uzun zamandır ilk kez rakiplerinin ne yaptığını beklemeden kendi kazanacağı maçlarla hedefe gitme şansını elde etti. Yani bu haftadan itibaren oynayacağı bütün maçları kazanırsa Süper lige çıkma ihtimali var. Bunu da iyi değerlendirmesi gerekiyor. Saha dışında çok iyi organize olmuş taraftar ve yönetimin olduğu saha içinde de organize olacak bir takımla birlikte galibiyet elde etmemek neredeyse imkansız diyebileceğimiz bir atmosfer olmuştu maçtan önce.

Son haftalarda çıkış yakalayan Demirspor için Ümraniyespor maçı diğer maçların anlam kazanması için de önemli idi. Maça Demirspor son haftalarda oyuna başladığı gibi kontrollü rakibini hata yapmasını bekleyen ve yapılan hataları değerlendirmeye çalışan bir görüntü ile başladı.

Ciddi pozisyonların olmadığı karşılaşmada duran toplar önemli olduğu kadar golü atmanın avantajlı olacağı gözüktü. Her zaman söylediğim Demirspor’un forvet hattı bu ligin en değerli oyuncularından oluşmakta. Demirspor’un bundan önceki maçlarda hücum oyuncuları çok değil biraz kıpırdadıklarında Demirspor çok rahat pozisyonlara girebiliyordu. Yine aynısı oldu. Pote’nin asistinde Berk Yıldız güzel bir vuruşla takımını öne geçirdi. Bunla beraber golden sonra Demirspor’un göstereceği mücadele ligdeki kaderini belirleyecek noktaya geldi.

Nitekim ilk yarıyı önde bitirerek ilk adımı attı. İkinci yarıya Demirspor yine oyunu kendi sahasında kabul ederek başladı. Fakat ileride top tutamazsanız fazla geri yaslanırsanız kalenizde pozisyon görmeniz içten bile değil. Nitekim ofsayt nedeniyle sayılmayan gol bunun habercisi gibi dikkat çekti.

Ne zaman Demirspor topu ileri taşıdı pas yaptı işte o zaman hem pozisyona rahat girdi hem de kalesinde tehlike yaşamadı. Sanki dakikalar ilerledikçe Ümraniye takımı ikinci golü yemesiyle birlikte maça havlu atacak gibi geldi bana fakat golü bulamağınız her dakika rakibi oyunda tutar ki nitekim uzaktan atılan golle birlikte Ümraniye maça tekrar ortak oldu.

Oyuna giren Legear ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu oyuna girişte gösterdiği etkisiyle bir kez daha ispatladı. Demirspor topu rakip sahaya yığdığında bu ligin en tehlikeli takımı olduğunu gösterdi. Kazanma alışkanlığını elde eden Demirspor , Ümraniye maçıyla birlikte dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Ancak hiçbir bahanenin anlamı olmayacağı sadece ve sadece hedefin kalan bütün maçları kazanarak bir üst lig olan Süper Lige çıkmak olacağı süreçtir Demirspor için.

Bu maçla birlikte gösterdi ki Demirspor ilk altı için en büyük aday…Umut ediyorum ve gönülden istiyorum ki bu büyük camia hak ettiği , çok istediği özlem duyduğu lige çıkar.