Hedefe doğru

10/01/2022 17:58 1189

Adanaspor kazanmaya devam ediyor.

Her hafta üstüne koyarak ve bu kadar kısıtlı kadroya rağmen Bursaspor maçını da kayıpsız geçmeyi bildi. Sait hoca sakatlık ve koronaya yakalanan oyuncuların eksikliğinde mevcutta bulunan oyuncu grubu içerisindeki kadroyu sahaya sürdü. Bu takımda artık oynayan da oynamayan da sisteme ayak uydurmaya başladı. Özellikle sistemin kilit oyuncusu Benasser oldu. Bütün pas organizasyonlarını yönlendirerek takımı koordine ediyor ve sıfır top kaybıyla oynuyor.

Diğer güzel gelişme de herkes basit oynamaya çalışıyor ve en yakınındaki takım arkadaşını arıyor. Uğurcan bu takımın joker oyuncusu ve her mevkide kullanabilirsin. Böyle oyuncular her takıma lazım. Genel anlamda takım diğer maçlarda olduğu gibi iyi savunma yaparak ve mücadele ederek kazanmaya alıştı, Oyuncuların özgüvenleri müthiş, İsmail solda adeta şov yapıyor. Bruns forvet arkasında şov yapıyor. Fırat’can sağ taraftan sürekli atağa çıkarak rakibin dengesini bozuyor. Takımdaki bütün oyuncular kapasitelerini en üst seviyede kullanmaya çalışıyor.

Rakip Bursaspor’da gençlerden kurulu iyi oynamaya çalışan bir ekip ama Adanaspor takımı özellikle top rakipteyken inanılmaz pres yaparak onları sürekli hataya zorladı. Atılan goller de bakarsanız rakibin panikten yaptığı hatalardan geldi. Adanaspor takımı gol yememeyi alışkanlık haline getirdikçe kazanmaya devam edecektir. Yalnız ikinci yarı zorlu maçlarda bekliyor. Özellikle hücum hattına yapılacak transferler ilk 6 hedefinde belirleyici olacaktır. Kaliteli kanat ve forvet alırsa bu takım sene sonuna kadar ilk 6 içerisinde kalacaktır.

Bir alkışta buradan İstanbul’a giden ve takıma büyük destek veren taraftarlara gelsin. Oyunculara sizler böyle destekledikçe başarı da gelecektir. Sıra Bayram Başkanda. Yapılacak takviyelerle müthiş bir Adanaspor izleyeceğimizi umuyorum. Savunma hattına transferler yapıldı ama şuan en önemli mevki forvet. Gol yükünü çekecek iyi bir forvet alınması gerekiyor. Alternatifli bir kadro Sait hocanın elini güçlendirip hedefe ulaşmak için önünü açacaktır.