HEDEF HAFTALARI

05/03/2020 22:29 3217

 

Adana Demirspor özellikle ilk ikiden süper lige çıkma yolunda uzun zamandır hiç bu kadar iddialı olmamıştı.

Hatay, Erzurum ve Bursa bu hedef için ilk etapta Adana Demirspor ‘un rakipleri olarak gözüküyor. Bu haftaya kadar önemli puanlar toplayarak takım iyi sinyaller verdi. Bu haftadan itibaren ise üç maçlık çok önemli bir seri bizi bekliyor. İç sahada oynanan ve berabere kalınan Hatay maçında yağmurun azizliği olmasa belki de üç puanın alınacağı bir maç olacaktı. Ancak yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Bu bir puanda şampiyonluk yolunda oldukça değerli.

Gelelim hafta sonu oynanacak olan Karagümrük maçına. İşte yazımın başlığında da belirttiğim gibi hedef haftaları aslında bu maçla bana göre başlıyor. Çünkü Karagümrük maçı sonrasında Akhisar ve diğer hafta sonu oynayacağınız karşılaşma sizin ilk iki hedefinizi devam ettirmeniz için önemli. Diyelim ki istenilen sonuçlar alınamadı işte o zamanda önünüzde play-off duracak ve buradan süper lige merhaba diyeceksiniz. Yani öyle ya da böyle bu sezon hedef süper lig olacak.

Uğur Hoca Karagümrük deplasmanın da takımını üç puan için oynayacaktır zira puan kaybı ilk iki için olumsuzluk demek. Evet Erkan ve Volkan bu takımın en önemli hücum silahlarından ancak enerjilerini ekonomik kullanmaları da önemli kenarda etkili isimler var ve onlarda süre almalı diye düşünüyorum.

Ayrıca Hatay maçında Aosman’ın yokluğu çok belli oldu. Traore mümkünse sakatlık ya da ceza sorunu yaşamasın çünkü maşallahı var. En önemli maç en yakın maçtır diyerek şimdilik noktayı koyalım ve umut edelim üç puan hafta sonu Adana Demirspor’un olsun.