Hedef artık zirve

23/12/2019 20:59 3772

 

Adana Demirspor sezon başından bu yana hedeflediği zirve yarışında maalesef geride kalmıştı. Hoca değişiklikleri, istenileni veremeyen futbolcular ve yaşanan çok sayıda sakatlıklar üst üste gelince tabloda olumsuz oldu. Ancak Uğur Tütüneker’ in takımın başına geçmesinin ardından inişli çıkışlı performansların sonucunda belli oyuncuların form tutmasıyla birlikte mücadele gücü de yükselince ilk yarının sonuna doğru kritik maçlar kazanıldı.

Özellikle Osmanlı ve içerideki Erzurum maçların da alınan üç puanlar Adana Demirspor’u orta sıralarda tutsa da ilk altı yarışının adayı yaptı. Bu arada yönetimde bazı oyuncularla yolları ayırarak ve takıma Erkan Zengin gibi usta bir ismi kazandırarak ikinci yarı için doğru hamleler yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Tüm bu gelişmelerle beraber Altay mağlubiyetin de futbolcuların mücadelesi oyunu kafalarda soru işareti bıraksa da son olarak oynanan Ümraniye maçındaki mücadele ve alınan üç puan yüreklere su serpti. Ancak maç 3-0 dan ikinci yarı 3-2 ye gelince yine bir korku filmi seyrettik ama son anlarda gelen 4.gol Adana Demirspor’ un üç puanla tanışması demek oldu. Tabi daha öncede Osmanlı da aynı durum olunca Adana Demirspor’un bu farklı skoru neden bir türlü koruyamadığının da nedenlerini teknik heyetin bulması gerekir.

Ümraniye maçının ilk yarısı ise Adana Demirspor için harikaydı tüm futbolcular çok iyi bir oyun sergilediler. Tabi bazı oyunculara ayrı bir parantez açmak gerekir ama diğer iyi oynayan oyunculara haksızlık yaptığımı düşünerek idim vermek doğru olmaz diyorum. Sonuç olarak şimdi ilk yarının son maçı olan İstanbul deplasmanından da puan ya da puanlar alırsa Adana Demirspor, Ümraniye maçıyla başladığı zirve yürüyüşünü taçlandırır ve ikinci yarıda yapılacak doğru nokta transferle bırakın play-off’ u ilk ikiyi bile görebilir. Kritik eşik bana göre aşıldı şimdi zirve zamanı.