Hayırlı 'UĞURLU'" olsun...

14/09/2019 18:45 3402

Adana Demirspor yönetimi Ümit Özat ile yolları ayırma kararı aldı. Yönetimin kararına saygı duyarak bu kan değişiminin de Milli maç arasına gelmesi ve derbi maçı öncesinde yapılması da bana göre son derece olumlu.

Hoca olarak ise daha önce bu ligin tozunu yutmuş ve şampiyonluklar yaşamış olan Uğur Tütüneker ile anlaşma sağlandı.  Başkan Murat Sancak yapılan anlaşma sonrası Uğur hocayı duyurdu. Adana Demirspor un tabi ki bir hedefi var oda şampiyonluk. Sezona başlarken şanssız sakatlıklar ile sahaya yansıyan tatsız futbol bakalım Uğur Hoca ile birlikte yerini olumlu sinyallere bırakacağını düşünüyorum. Uğur Hoca Milli maç arasını da fırsat bilerek ayağının tozuyla çalışmalara başladı ve oyuncularını tanıma fırsatını yakaladı.

İlk açıklamasında ise Adana Demirspor’u şampiyon yapmak istediklerini dile getirdi. Sakat oyuncular var ama  Pazar günkü maça  Adana Demirspor un en ideal kadrosuyla çıkmak isteyeceği kesin.

Tabi Uğur hocanın sahada nasıl bir takım izlettireceği de ayrıca merak konusu. Bekleyip göreceğiz ancak şu bir gerçek ki Uğur Hoca daha önceki isteksiz ve tatsız futbolu kabullenmeyecektir ve çalışmalarını bu doğrultuda yaptığına inanıyorum.  Adana Demirspor’ un yeni hoca hamlesi bu sezon kesinlikle zirveden uzaklaşmak istemediğini gösteriyor.

Uğur hocanın ne yapacağı kadar futbolcuların da bu zirve yolunda ne kadar istekli olacağı son derece önemli.

İsterseniz üç maça bir hoca değişikliği yapın futbolcu sahada istenileni veremez ise kan değişimleri de boşa çıkar. Tekrar ediyorum Uğur hocanın başarılı olması futbolcularla beraber olur.

Uğur hocanın adı gibi uğurlu gelmesini diliyorum ve sahayı bekleyelim.