Hayaller ve Adana Demirspor…

12/01/2022 22:50 2173

İstanbul’da Fenerbahçe maçı vardı. Gecenin rengi tabi ki Mavi lacivertti, öyle de kaldı. Bizim için keyif ve mutluluğun yanı sıra İstanbul kulüplerinin hegemonyasını yerle bir etti Adana Demirspor’umuz.

Güzel bir anı olarak beynimize ve gönlümüze kazıdık.

*

Her gününden dersler çıkaracağımız 2021 ‘i yakın zamanda geride bıraktık.

Her yeni yılın yeni umutları beraberinde getirdiğini biliyoruz.

Tabi ki herkesin hayalleri ve mutlaka dahil olacağı hikayeleri olacaktır. İyi niyet temennisi yeni yılın başlangıç günü itibariyle genelini kapsar. Yaşamın içerisindeki canlılık umuda bağlanır. Sağlıktan tuttuğunuz takıma kadara bunu çeşitli başlıklarla açabiliriz.

Umudun bir başka rengi de Mavi Laciverttir. Yani tuttuğumuz takımla ilgili.

Geriye dönüp hafızamızda canlandırdığımız Adana Demirspor’un son 3,5 yılı dolu dolu geçti. Her şeyden önemlisi Adana Demirspor hedef kulüp ve takım oldu. Dünya kulübü olma yolunda da basamakları birer birer çıkmaya devam ediyor. Her şeyin daha önceden hedeflere bağlanmış, çok büyük bir organizasyon ve yatırım. Hayallerimizin ötesine geçen uzun bir merdiven gibi ancak zor bir yolculukta değil.

Kendi içinde büyüdükçe büyüyor. İşin kahramanları görevini sonuna kadar yerine getiriyor. Önemli olanı , bunun için mücadelenin içinde olmalarıdır. Sonrasında taraftarların bitmek tükenmek bilmeyen bu mücadeleye bağladıkları enerjileridir.

Yani bu yolda kimse kimseyi yalnız bırakmıyor; omuz omuza yürümenin gücünü hep beraber görebiliyoruz.

Yeni yılla beraber ilk kez hayallerimizin büyüdüğünü fark ediyoruz. Zaman zaman aklımıza gelip ‘hadi canım’ dediğimiz hayaller.

İşte o merdivenleri birer birer sabırla çıkmaya devam ediyoruz.

Öyle bir hayal ki olmayanı başarmak. “Hadi canım” cinsinden…

Umutla, sabırla büyük fotoğrafa doğru…