HALKIN İÇİNDEN BİRİ EMNİYET MÜDÜRÜ DOĞAN İNCİ!

19/11/2020 00:17 10747

Emniyet ya da polis teşkilatı deyince aklımıza hep Devlet’in soğuk yüyü gelirdi eskiden ancak şimdilerde bu algı tersine dönmüş durumda. Özellikle son dönemlerde bu kurumun başında müdür veya amir olarak görev yapan isimler polisle vatandaş arasında ki o korku duvarını yıkmış durumda.

Onlardan biride Adana’ya yaklaşık 5-6 ay önce Kahramanmaraş’tan atanan Doğan İnci. Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’yi geçtiğimiz günlerde 5 Ocak Gazetesi Ekibi Savaş Çokduygulu liderliğinde kahvaltı masasında ağıladı ve oldukça verimli bir beyin fırtınası eşliğinde merak edilenleri İnci’ye sordu. Sayın Emniyet Müdürü de büyük bir içtenlikle her soruya yanıt verdi. Bizde spor ekibi olarak aklımızda ki soruları kendisine sorma fırsatı bulduk tabi ki yanıtlarını da büyük bir samimiyetle aldık. Emniyet Müdürümüz Sayın Doğan İnci tam bir futbolsever ve Adana takımlarını da yakından takip ediyor. Aynı zamanda 6222 sayılı sporda şiddet yasası konusunda da önemli mesajları oldu. Özellikle pandemi döneminde taraftarsız maçın hiçbir tadının olmadığını da sözlerine ekledi.

Tüm bunların dışında benim sayın Emniyet Müdürümüzle alakalı vurgulamak istediğim konu ise yazımın başındaki konu yani özelikle polis teşkilatı gibi bir kurumun geçmiş yıllarda devletin soğuk yüzünü temsil ettiği algısı bana göre fazlaydı. Ancak şimdilerde bu tür kurumların başında olan isimlerin halkın arasından gelmesi, babacan tavırları, personelleriyle olan ilişkileri ve tüm bunların vatandaşa yansıması geçmişteki bu olumsuz algıyı yıkmış durumda. Emniyet Müdürümüz Doğan İnci gibi isimlerin Devlet’in bu önemli kademesinde bulunması Adana içinde bir şans ben zaten beş ay gibi bir zaman zarfında il bazında önemli hizmetler vermeye başlayan Doğan İnci’nin görevde kaldığı sürece çok daha önemli hizmetler vereceğine yürekten inanıyorum.