Hafıza

16/03/2018 22:41 7212

Balık Hafızalı bir toplum olduk vesselam… Belki birçoğunuz unutmuş olabilir yaklaşık 10 yıl önce TİTAN Saadet Zinciri vardı, kurucusu Kenan Şeranoğlu, tam 16 bin kişiyi dolandırdığı için tam 10 yıl hapis yattı.

Şimdi karşımızda yüksek kar vaadiyle 80 bine yakın kişiden 511 milyon tokatlayan İmam Hatip mezunu, geçmişte garsonluk, overlokçuluk, rapçilik yapan ‘İnsanın içini gösteriyor’ diyerek gözlük satan Mehmet Aydın var karşımızda… Türkiye böyle bir dolandırıcı ile hiç ama hiç karşılaşmadı. Bakın Türkiye’ye mal olmuş dolandırıcıları yine size bir hatırlatmak isterim… Meşhur Raki, Sülün Osman, örtülü ödenek dolandırıcısı Selçuk Parsadan, inanın şuan hayatta olmayan bu kişiler, yaşasaydı Mehmet Aydın’a şapka çıkartılardı… Başta da ifade ettim, balık hafızalı bir toplum olduk, yaşadığımız, şahit olduğumuz, TV’lerden, Gazetelerden, sosyal medya hesapları üzerinden gördüklerimizi, okuduklarımızı çok değil 4-5 saniye sonra unutuyoruz. Bu arada bu zamanı niye verdim, yapılan bir araştırmaya göre balıkların hafızası 4-5 saniye ile sınırlı, o yüzden çok çabuk unutan insana balık hafızalı deniliyor.

Telefon dolandırıcılığını saymıyorum bile, kontür dolandırıcılığı, hat üzerinden fatura dolandırıcılığı, sosyal medya üzerinden kredi kartı, banka hesap bilgisi dolandırıcılığı bununun yanında devede tüy kalır.

Evet, 80 bin kişiden 511 milyon TL tokatlayan Mehmet Aydın, şuan Uruguay’da, takip ettiğim kadarı ile müteahhitlik işine girmiş, bir daha ülkesine döner mi bilmem ama Mehmet Aydın, şeytana papuçunu ters giydiren bir şahıs, küçük ve büyük baş hayvan açığını kapatmak için Uruguay’dan hayvan ithal eden devletimize, sığır satarsa hiç ama hiç şaşırmam!