Haberimiz TBMM gündeminde

20/05/2019 23:25 3354

Gazetemiz 5 Ocak Adanalılık bilincini koruyor ve bu konuda yine bir haberle görevini yerine getirmenin huzurunu yaşıyor. Gazetemizin önceki sayısında Spor Müdürümüz Ergun Kara, Adana’nın bitmeyen yeni stadını habere taşıyarak Adana’da ve Ankara’da kamuoyu oluşturdu. Kara’nın bu haberi Türkiye çapında etki yarattı. Haberimiz üzerine CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut 5 yıldır tamamlanamayan Yeni Adana Stadyumunu Meclis gündemine taşıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Bulut, Sarıçam’da TOKİ tarafından 2014 yılında inşaatına başlanan önce 2016 yılında, daha sonra 2018 yılında hizmete gireceği belirtilen 33 bin seyirci kapasiteli “Yeni Adana Stadyumu’nun” aradan geçen 5 yıla rağmen tamamlanamadığını bildirdi.

İşte kamuoyu oluşturmak diye buna denir. Biz Adana için ne gerekiyorsa gazete olarak üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Azim ve kararlılıkla da buna devam edeceğiz.

 

Kocaispir iyi gidiyor

Her gün ayrı bir mahallede iftar programı düzenleyen Yüreğir Belediye
Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, eşi Raziye Kocaispir ile birlikte
Yüreğir Mahalle Muhtarları ve eşleriyle iftarda bir araya gelmeye devam ediyor.
Muhtarlarla birlikte iftar yapan Başkan Kocaispir muhtarların gönlünü alıyor mahallelere hizmet noktasında muhtarların taleplerini dinliyor. Helal olsun vallahi göreve gelir gelmez hız kesmedi işlere kesintisiz devam etti. Belediye Başkanı kendi ilçesinin mahallelerinin ihtiyaçlarını gidermekle yükümlüdür. Kocaispir bu yükümlülüğünü yerine layıkıyla getiriyor, alkışlıyorum.

On dönüm bostan, yan gel yat Osman !

BANKAMATİKÇİ… Bu kelime son dönemlerin en moda tabiri. Herkes kullanıyor çünkü. Adana Büyükşehir Belediyesi bu sıfatla anılan personelleri için harekete geçmiş durumda. Malum; ortada bir çok dedikodu dolaşıyor. Belediyenin de belirli bir borcu var.

Adana Büyükşehir Belediyesi Adanalıya hizmet etmek için mecburen tasarruf tedbirleri alacak. Duyduğuma göre tasarruf tedbirleri kapsamında ilk etapta Bin 750 işçi işten çıkarılacakmış. Bunların arasında da özellikle bankamatikçiler ilk sıradaymış.

Belediyeden bir hukuk uzmanı anlattı da, 5 kişilermiş başkan yetkisiyle donatılmışlar ve müfettişliğe başlamışlar. Bir çok liste de ortalarda dolaşıyor ama kim dir, nedir, araştıracaklar işe gelmiş mi, gelmemiş mi, araştıracaklar.

Hakkıyla çalışan varsa sorun yok ama ‘On dööönüm bostan, yan gel yat Osmaaan’ varsa

vay o Osmanların haline !

 Çimdik

Daha önce bu kadar uzun bir iftar sofrası görmemiştim Adana’da. Umarım belediye başkanının kendi cebinden çıkıyordur. Hangi  Parti olduğu fark etmez, hepsine söylüyorum. İftar yemeği vermek isteyen cebinden versin. Halkın parasıyla değil !

Haşarı soruyor

-Ceyhan Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kapsayan Gençlik Haftası'nda tüm esnaflara bayrak dağıttığını biliyor musunuz?

-AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan ve yönetim kurulu üyelerinin, Ramazan Ayı dolayısıyla haftalık olan Yönetim Kurulu toplantısını sahur programında gerçekleştirdiğini biliyor musunuz?

-Adana Emniyet müdürlüğü konferans salonunda Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından SBÜ Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Görevlisi Prof. Dr. Oktay İrkörücü’nün bayan polislere bir konferans vererek meme kanseri ile ilgili bilgilendirdiğini biliyor musunuz?

-Gençlik Haftası Kapsamında Özel Sporcular Yüzme Yarışları Yapıldığını ve Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzunda yapılan yarışmalara 5 kulüpten 15 sporcunun katıldığını, Türkiye Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilcisi Sabri Şanlı’nın bu başarısının alkışlanması gerektiğini biliyor musunuz?

-Avrupa Birliği üye ülkelerinde araştırmacıların yüzde 33’ünün, profesörlerin yüzde 21’inin ve yükseköğretim kurumları müdürlerinin yüzde 20’sinin kadın olduğunu biliyor musunuz?

-Türkiye’de 30 bin kişinin organ nakli beklediğini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin’in dile getirdiğini biliyor musunuz?

- TCDD’nin otla mücadele kapsamında Adana-Mersin ve Adana-Hatay arasında bulunan hatlarında ilaçlama yapacağı için Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamalarını önemle duyurduğunu biliyor musunuz?

 

Günün İsmi

Tam 100 yıl önce millet için kendi canından geçip Samsun’a ayak basan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Günün Sözü

"Taklit edilemeyen tek şey cesarettir."

Günün Kitabı

 IRGAT

Yazar:    Melahat Karataş