Güvenli liman…

11/07/2019 20:44 2383

Adana Demirspor’un kamp çalışmaları Adana’da başladı ve devam ediyor.

Tabi buradaki çalışmalardan ziyade  Bolu’daki  hazırlık maçları çok daha belirleyici olacak.

Geçtiğimiz sezondan bugüne gelen oyuncuların genelinin devam edecek olması Adana Demirspor’un en önemli olumlu yanı ve avantajı diyebiliriz. En azından yıllardır yapılamayanı Başkan Murat Sancak  ve teknik heyet yapmış oldular.  Eksik olan bölgeler için de çalışmalar devam ediyor.

Başkan Murat Sancak,  göreve geldiği günden itibaren tek başına  kulübün maddi yükünü çekiyor. An itibariyle de Adana Demirspor’un maddi sıkıntı yaşamaması için neredeyse gövdesini taşın altına koydu.  Bakıldığında hemen gözler Belediyelere çevriliyor. Acaba bir hareket olur mu? diye. Neredeyse tık yok! Belediyelerin mali yapısına baktığınız da  hep aynı ifade dile getiriliyor; “Borç batağındayız…”

Neredeyse cebimizdekini çıkarıp veresimiz geliyor(!)

Bu anlamdaki olumsuzluklara rağmen Başkan Murat Sancak, verdiği sözü yerine yine getiriyor ve Adana Demirspor’u sıkıntısız bir şekilde lige sokmaya çalışıyor. Başkana bu noktada dile getirebileceğimiz tem cümle, “Teşekkür ederiz Sayın başkan…”olur.

Sosyal medyaya baktığımız da ,”o gelseydi, bu gitseydi…Bunu niye aldınız…O futbolcu daha iyiydi.” şeklinde bir çok yorum ve değerlendirme var.   Taraftar anlamında bakıldığında Adana Demirspor’a tabi ki bağlılık ve sevgi üst seviyede. Ancak bazı gerçekleri de iyi irdelemek ve anlamak gerekir. Yayıncı kuruluşun bile zorlandığı ortam da Adana Demirspor yaşam mücadelesinde Başkan Murat Sancak’ın verdiği oksijen ile yoluna devam ediyor. Sadece bu bile camianın memnun olmasını sağlayacak yegane olumlu gelişmedir.

Hele hele Altyapıdaki gelişmeler umut ve heyecan verici  cinsten. Böyle giderse 2-3 yıla kadar buradan gelen oyuncular  kesin olarak A takımda forma giyer diye iddiada bulunabilirim. Zaten Teknik Direktör Ümit Özat, Mustafa ile Erkam’ın kadroda yer alacağını söyledi. Seneye de diğer oyuncular gelmeye başlayacaktır.

Kulüpler açısından zorlu yolculuk başladı. Zira ekonomik dar boğaz tüm kulüpleri içine doğru çekmeye devam ediyor.  Bu açından baktığımız da yersiz eleştiriden ziyade  en azından Başkan Murat Sancak’a destek ve moral vererek  Demirspor’a iyilik yapmış oluruz.  Nedeni ise diğer kulüpler o dar boğaza doğru sürüklenirken  Başkan Murat Sancak,  Demirspor’un elini sıkı sıkıya tutarak güvenli limana doğru  götürüyor.  

Yani kara göründü…