Gururla Onurla İstikrarla dolu 24. yıl

13/01/2023 02:45 1028

 

 

Adana 5 Ocak gazetesi, sizin gazeteniz 24. Yılını yine siz değerli okurlarıyla birlikte kutluyor.

Meslek ilkelerinden taviz vermeden, basın ahlak kurallarını kendine ilke edinerek çalışan, sadece doğru ve tarafsız habercilik yapmakla kalmayan, bununla birlikte kente olan kamusal sorumluluğunu da asla unutmayan 5 Ocak gazetesi, bugünkü gücünü ve varlığını ilkeli duruşuna ve kıymetli okurlarına borçludur.

İyi bir Adanalı olmasının yansıra ülkede lobisiyle kendine has özgül ağırlığı olan gazetemizin İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu önderliğinde tüm 5 Ocak kadrosu, okurlarını aile gibi görür.

Onların dertleriyle dertlenir, sorunlarına çözüm bulmak için çözümler arar.

İlgililerle vatandaşlar arasında köprü kurar, çözüme kavuşturana kadar da haber takibini kutsal sayar.

Böylesine kent sorumluluğunun bilincinde olan ve işi gücü Adana olan bir gazetede çalışmak, elbette bir Adanalı olarak benim için de gururdur.

Siyasi parti, etnik kimlik, terör hariç hiçbir özgür ve demokratik düşünce ayrımı gözetmeksizin, herkesin kendini bulabildiği bir gazete yapmak zor.

Ama biz zoru başardığımıza inanıyorum.

Adanalıların gazetemize gösterdiği teveccüh bunun ispatıdır. Hemşerilerimiz ile birlikte herkesin saygı duyduğu, Türkiye’de belirli konumlara gelmiş önemli isimlerin de gazetemize bakış açısı bunun kanıtı.

Tarafsızlığımız, habercilik anlayışımız, okurlarımıza doğru haber iletme ilkemiz de bunun tescilidir.
Bu güne kadar hiç tekzip yememiş olmak da haberciliğimizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. 5 Ocak gazetesinin bilgisiz, belgesiz yayın yapmayacağını artık tüm Türkiye biliyor.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz bu günlerde, ilkelerimizle Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi halkın müşterek sesi olmaya ve gazetecilik yapmaya devam edeceğiz.

Siyasetçisi, sivil toplum temsilcisi, bürokratı, tüm kesimlerin bu gazeteye saygı duyması önemli ama “5 Ocak yazmışsa doğrudur” anlayışını yerleştirmek çok önemli. Güveni yıkmak bir saniye, tesis etmek ise yıllar sürer.

Biz gazete ekibi olarak bu güveni tesis etmiş olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.

Çok uzatmaya gerek yok aynası iştir kişinin lafa bakılmaz. Bugün gecemize katılmak için Türkiye’nin çeşitli illerinden Adana’ya gelen önemli isimler işimizin bir göstergesi.

5 Ocak okurları desteklediği sürece Savaş Çokduygulu önderliğinde Adana’ya katkı koymaya devam edecek.

Siz kıymetli okurlarımızla birlikte kutlayacağımız daha nice yıllar diliyorum.