Gururla dolu daha nice yıllara 5 Ocak

27/12/2021 19:10 926

Bu yıl gazetemizin 23. Yıl onurunu yaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi bu yıl da, Türkiye’yi Adana’da buluşturduk.

Siz değerli Adanalılar sayesinde kentimizin kurtuluşunun 100. Yılında, adı kentin kurtuluşuyla da özdeşleşmiş olan 5 Ocak Gazetesi, tam 23. yaşını kutluyor.

Bu gazetenin tüm çalışanları, İmtiyaz Sahibi Savaş Çokduygulu ile bir ailedir. Bunu gururla söylüyorum.  Biz de bu gazetede emek vermekten, fikir işçisi olmaktan mutluyuz.

Her sabah aynı heyecanla gazeteye gelen, her sabah ‘kent için ne yapabiliriz’ ve ‘kentimize nasıl katkı koyabiliriz’ sorularıyla yaptığımız gündem toplantısı ile Adana sevdamızı pekiştiriyoruz.

Ben bu gazetede bu yıl tam 8 yılı geride bıraktım.  Bundan sonra da Savaş abiyle bu kapıyı kilitlerse bir gün birlikte gideriz ancak. Kelepçeliyim çünkü, hem de gönülden…

Üzerimde emeği çoktur Savaş ağabeyin. Bu günlere gelmemde her kilometre taşında imzası vardır. Her konuda bilgisini, birikimini, tecrübelerini paylaşmıştır benimle. Beni her zaman motive etmiş, hep daha iyisini yapmam için teşvik etmiş, çıtayı her sene daha da yükseltmiş, ama ne olursa olsun hep arkamda durmuştur.  

Onu anlatmak kelimelere sığmaz. Hedefimizi daima yukarı, daima daha iyiye doğru taşımayı O’ndan öğrendik. Okurlarımızın takdir ettiği bütün başarılarımızın arkasında hep O vardır.

Bugün Türkiye’ye ve Adana’ya damga vurmuş çok önemli konuklar gecemize katılıyorsa şayet, bu kıymetli konuklarımızın gecemize teşrifleri, O’nu sevdikleri içindir.

O, sahnede konuşurken bütün salon gururla alkışladı, biz daha çok gururlandık. Hele O, şu sözleri ifade ederken gururumuz ikiye katlandı;

5 OCAK GAZETESİ, SADECE ADANA İÇİN VAR OLMAYA AND İÇMİŞ BİR YAYIN ORGANIDIR. İŞİ GÜCÜ ADANA’DIR. BİZ ÇAMURA ÇİRKEFE VE ŞANTAJA ASLA BULAŞMAMAYI ÖNCE KENDİMİZ, SONRA ADANA ADINA SÖZ VERMİŞTİK. 23 YIL ÖNCE VERDİĞİMİZ BU SÖZÜMÜZDE ISRARLA VE İNATLA OMURGALI BİR DURUŞ SERGİLEYEREK DURUYORUZ. BUNDAN HİÇ KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN Kİ DURMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”  …

Bizim bu gazetede ortak paydamız Adana sevdası. Var olan sevdamıza dair filizler, yine Savaş Çokduygulu’yla birlikte yeşerdi, büyüdü ve hemşehrilerimiz sayesinde bu filizler koca bir çınara dönüştü. Bu nedenle de gururlanıyoruz ve bu gurur hepimizin,

her bir Adanalının,

her bir 5 Ocak okurunun…

Adanalılar 5 Ocak’ı gönüllerinde ayrı bir yere koydukları sürece, kalbi bu kent için atan her bir yazarımız, her bir çalışanımız ile huzurlarınızda sadece habercilik yapmaya, halkın doğru haber alma özgürlüğünü sağlamaya azimle ve kararlılıkla devam edeceğiz.

23. yılımızda da yine ilk günkü aşkla ve heyecanla,

sizin desteğinizle

her gün, yine…  

her gün yeniden…