Gururla dolu 20 yıl

10/01/2019 21:48 4665

Adana'nın ismi ile müsemma kurtuluşuyla da özdeşleşmiş olan 5 Ocak Gazetesi tam 20 yaşında. Biz de çalışanları olarak 20 yılını dolduran gazetemizde emek vermekten gurur ve onur duyuyoruz.

Her zaman Adana'dan taraf olan ve söz konusu Adana olduğunda, pozitif ayrımcılık yapan 5 Ocak Gazetesi, siz değerli Adanalılar sayesinde 20. yaşını kutluyor.

Ben 5 Ocak ailesinde olmaktan mutluyum. Diğer arkadaşlarım da öyle. Kenti yönetenlerin de dediği gibi şantaj ya da hakaret etmeyen, her kesime ve her düşünceye aynı mesafede duran, işi gücü Adana olan bir gazetede olmak, bizim için büyük onur..

 Biz bu gazetede çalışanlar olarak ortak paydamız Adana sevdası.

Adana sevdalısı gazetemiz İmtiyaz Sahibi Patronumuz değil ağabeyimiz Savaş Çokduygulu’nun ellerinde bir fidan gibi büyüyen, büyüdükçe güzelleşen, güzelleştikçe etrafına da güzellik kazandıran bir gazetede çalışmak, en büyük gururumuz.

Hemşehrimiz Ayşe Arman'ın da dediği gibi İstanbul bir heves ise Adana bir tutku bizim için.

Ben hiçbir kenti Adana kadar sevmedim, sevemedim.. Hatta İstanbul'u bile..

Bir sevdadır Adana sevmesini bilene.

Bu kadar büyük bir Adana sevgisi varken içimizde,kendini Adana'ya adamış bir gazete olması gerekirdi. İşte o gazete bu gazetedir. Bu gazete siz Adanalıların gazetesi 5 Ocak'tır.

20. yılda yine ilk günkü aşkla ve heyecanla, her gün, yine yeniden, Adana'ya hizmet etmek, Adanalılara doğru, tarafsız ve gerçek haberi ulaştırmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaktan hiç çekinmedik. Bundan sonra da çekinmeyecek ve asla gövdemizi taşın altına koymakta tereddüt etmeyeceğiz. Bu günden önce de uyduğumuz bu ilkelerle ve Basın meslek ilkelerine bundan sonra da uymaya kamuoyu önünde söz veriyoruz.

İyi ki varsın Adana, iyi ki varsınız Aziz Adanalılar.