Gürcan Aday desteklenmeli

03/11/2017 03:12 7012

Demirspor önemli değer, Adana kimliğidir…

Zaman tüneli yapacak olursak ciddi başarılara imza atmış Türkiye’nin en ünlü spor camialarından biridir ve parmakla gösterilir. Kulüp çatısı altından da bir çok önemli isim öne çıkmıştır. Bu isimler hem mesleki olarak başarıları hem de kişilikleri ile de camiada kalplerdeki yerlerini yıllar geçse de korumuşlardır.

Gürcan Aday da bu camianın içinde iz bırakmış ender futbolculardan biridir. O’nun oynadığı süreçte O’nu izlerken büyük keyif alırdım. Bizzat izlemeye stada giderdim. Zaman zaman buluştuğumuzda da kendisine de söylemişimdir. Sezon başında “Gürcan Aday sportif direktör” açıklaması yapıldığında inanılmaz derecede Adana kamuoyunda destek aldığını gördüm. Çünkü Gürcan Aday Demirspor ruhunu taşıyor. Mavi-Lacivertli taraftarlarda bunu çok iyi bildikleri için Gürcan Aday’ı bağrına basıyor. Ve biliniyor ki, Gürcan Aday’a hangi görevi verseler Demirspor için koşa koşa gelir ve kolları hemen sıvar.

Futbolculuk döneminde iyi hatırlıyorum. O dönem kulübün büyük maddi sorunları vardı. Kaptan olarak Gürcan Aday en önde futbolcular kapı kapı gezip para toplamışlardı. Diğer hafta ellerinde saat işyerlerini gezip Demirspor saati satarak kulübe gelir sağlamışlardı. Anlayacağınız Gürcan Aday, Demirspor’un genelde kötü günlerinde hep omuz vermiştir. Ve o dönem Adana Demirspor, bugünkü adıyla Süper Lige başarılarıyla adeta sallamıştı.

Bugüne geldiğimiz de son maçlarda işler iyi gitmedi. Mevcut Teknik Direktör görevinden ayrılınca da iş yine bizim Gürcan Aday’a kaldı. Başkan Mehmet Gökoğlu, görevi Gürcan Aday’a tevdi etti. İtiraz dahi etmeden hemen göreve başladı. Çünkü Demirspor’da hangi görev olursa olsun Gürcan Aday için kutsallığı vardır. Aslında bu görev ateşten gömlek. Ama o Demirspor sevgisi için bu görevi kabul etmiştir. Ve yanına da inandığı güvendiği tanıdığı eski Bursasporlu Ersel Uzğur’u aldı.

Ben Adana Demirspor taraftarına ve camiasına sesleniyorum; biraz sabır biraz sabır..

Bulunduğumuz pozisyon itibariyle çok kötü bir yerde değiliz. Gürcan Aday futbolculuk döneminde Demirspor’un önemli kıymetlerinden biriydi… Şimdi ise görevini teknik adam olarak sürdürüyor Demirspor’da.

Gürcan Aday, kesinlikle hem takıma hem de lige hakim. Oyuncular alınırken, transfer konuşmalarında ve izleme komitesinin her anında yer aldı. Futbolcuların son durumlarını çok iyi biliyor. Kimin oynaması gerektiğini kimin formayı alması için daha fazla çalışması gerektiğini iyi biliyor. Her şeyin de farkında. En önemlisi de unutmayın ki Gürcan Aday, Adana Demirsporlu…