Gündoğdu ABK üzmeye devam ediyor

20/02/2019 23:09 3620

Bayanlar Basketbol Süper liginde mücadele veren Gündoğdu  ABK geçen hafta evinde yine kaybederek inişini sürdürdü.

Maça tekrar dönüp değerlendirmeye aldığımız da baştan sona kadar Galatasaray’ın kontrolünde geçen karşılaşma da Adanalı genç oyuncu Alperi Onar attığı sayılarla karşılaşmanın oyuncusu olurken bu seviyede Milli takıma göz kırpan isim oldu.  Attığı 14 sayının yanı sıra yaptığı asistlerle öne çıkan Alperi, Botaşspor’da yetişen genç sporcuların başını çekerek  basketbola damgasını vuran oyuncu oldu.

Işıl 14, Monika 17, Viktoria 17 sayı bulan Galatasaraylı oyuncular oldular.

Gündoğdu ABK daha önceki hafta kaybettiği Kayseri Bellona müsabakası gibi yine savunma yapmayarak isteksiz oyuncularını sürdürmeye devam etti. Özellikle İmani hiç savunma yapmadan müsabakayı bitirdi desek yeridir. Gabriela eski oyunundan uzak. Body, bitse de gitsek havasında müsabaka oynadılar. Gamze takımın yine en iyisi olurken Fatmanur gayretliydi. Bahar ve Betül’ün neden alındığını hala bilmiş değilim.

Sözün özü ilk 8 sıradan ümidini kesen Gündoğdu ABK takımı düşecek takımların hemen üzerinde Canik takımından sonra yer alacağa benziyor.

Büyükşehir Belediye İstanbul’da Küçükçekmece’ye kaybederek sevenlerini üzdü. Sıralama açısından sorun olmayacak maçta Sevgi ve Zeynep bu müsabakaya götürülmedi.