GÜNDOĞDU ABK SON NEFESTE KAYBETTİ

04/11/2018 23:21 2396

Bayanlar Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Gündoğdu ABK takımı ligin güçlü ekiplerinden Orman Spor'a son periyodun son saniyesinde kaybetti.

Müsabakaya iyi başlayan ABK takımı çember altında Lauren Ervin, dışardan Boyd ve Manolya ile skor üreterek ilk periyodu hep önde götürdü. 21-18 lehine biten ilk periyottan sonra 2. periyotta da özellikle Orman Spor'un dış oyuncuları Rebekkah ve Copper'ı iyi tutan Aneika'ya çok erken 2 faul aldıran Gündoğdu ABK takımı ilk yarıyı da 40-36 önde bitirdi. Dar bir kadro ile mücadele eden ve hafta arası Nihan'ın ağır sakatlık geçirerek sezonu kapatmasından sonra Çukurova takımından yeni transfer Fatma Nur Karakaş'ın da sakat ve hazır olmamasından dolayı kadro sıkıntısı çeken Gündoğdu ABK ekibi 3. periyotta Zeynep Kalbisağde'nin de sakatlanıp hastaneye kaldırılmasından sonra çok daha dar bir kadroyla müsabakayı oynamak zorunda kaldı.

Gün geçtikçe kendini bulan oyun kurucu Boyd ve çember altında Ervin, dışardan da Gabriela ve Olesia ile skor üreten Adana ekibi son 5 dakikaya yine önde girdi. Ancak Lucia'nin 5 faul alıp çıkmasından sonra oyuna çok soğuk giren genç Sevgi'nin yaptığı üst üste top kaptırmalardan sonra tecrübeli Rebekkah, Copper ve Aneika ile üst üste sayı bulan Orman Spor belki de ayağına kadar galibiyeti getiren Gündoğdu ABK'yı yenmesini bildi. Maç boyunca dış şutta çok sayı bulan ve çok yüksek yüzde ile oynayan Gündoğdu ABK için bu maç özellikle Türkiye Kupası'na girme açısından bence çok önemliydi. Ancak oynanan güzel basketbol seyircilere güzel anlar yaşattı. Gündoğdu ABK takımı bu şekilde oynadığı sürece ve Fatmanur'un da kadroya girmesini düşünecek olursak Adana'da çoğu takımın canını yakacağı benziyor.