GÜNDOĞDU ABK NİHAYET KAZANDI

06/12/2018 05:19 3555

 

Ligde aldığı bir galibiyetle küme düşme hattında bulunan Gündoğdu ABK takımı Adana’da oynadığı Kır çiçeği Bodrum müsabakasını 95-73 yenerek hem rahat bir galibiyet aldı hem de ligde orta sıralara doğru yükseldi.

Fenerbahçe’yi yenerek büyük bir başarı elde eden Gündoğdu takımı üst üste verdiği sakatlıklardan dolayı adeta revire dönen kadroya Mersin Çukurova’dan Fatmanur’u transfer ederek bir nevi rahatlayan takım hafta sonu Kır Çiçeği Bodrum müsabakasına mutlak galibiyet parolası ile çıktı.

İlk periyotta çok kötü savunma yapan Adana ekibi ilk periyodun son 2 dakikasına rakibini yakalayarak 24-17 önde kapamasını bildi. Diğer 3 periyotta Ervin , Fatmanur, Gabriela , Boyd , Zeynep , Manolya , Lucie ve Sevgi ile istediği skoru yaparak müsabakayı 95-73 kazanmasını bildi.

Önümüzdeki hafta İstanbul da İÜSK ile çok önemli bir müsabakaya çıkacak Gündoğdu ABK takımı bu müsabakayı kazanırsa alt sıralarla işi kalmayacak. Bu yüzden bu takıma 5 numara oynayan bir yabancı ile 3 numara oynayacak bir Türk oyuncuya elzem ihtiyaç vardır.

Bu oyuncular alındığı takdirde Galatasaray , Samsun Canik , Kayseri Bellona , İzmit Belediyesi , İÜSK , Kır Çiçeği Bodrum gibi takımları Adana da rahatlıkla yenebiliriz.