Gündoğdu ABK İzmit Belediyesi'ni eli boş gönderdi

15/01/2019 12:56 2878

 

Bayanlar Süper Basketbol Ligi'nde mücadele eden Gündoğdu ABK takımı ligteki 5. galibiyetini Adana'da İzmit Belediye Spor'u yenerek aldı.

Haftaiçi Manolya ve Lauran Ervin'i Elazığ takımına veren ABK takımı Betül Erkoyuncu ve Bahar Kocaoğlu'nu transfer ederek İzmit maçına çıktı. Müsabakanın başında seyircinin de desteğini arkasına alan Adana ekibi özellikle hücumda Gabriela'nın sayılarıyla skoru hep önde götürdü. İlk yarısını 49-40 önde bitiren ABK takımı müsabakadan 84-79 galibiyetle ayrıldı. İzmit takımında tek yabancı olarak Tan What attığı 22 sayıyla İzmit takımının müsabakadan kopmamasını sağladı. Gündoğdu ABK takımında Gabriela attığı 36 sayı ve savunmada yaptığı yardımlarla seyircinin beğenisini kazandı. Sakatlıktan yeni kurtulan ve iki haftadır oynamayan Boyd yine takımın en iyilerindendi. Attığı 21 sayı ile Gabriela'ya eşlik eden Boyd bu ligte her takımda oynayacağını ispat etti.

Gamze Zeren geldiğinden bu yana en faydalı oyununu bu müsabakada oynadı. Attığı 19 sayıyla takımını taşıyan elemandı. Fatmanur ve Zeynep yaptıkları savunmalarla rakip kısalara adeta nefes aldırmadılar. Yeni transferlerden Betül Erkoyuncu'nun antrenmansız oluşu ve fazla kilolarının olduğu bir gerçek. Bu yüzden bu oyuncuya zaman gerek. Genç Sevgi aldığı süre kadar faydalı oynamaya çalıştı.

Sözün özü Gündoğdu ABK takımı aldığı galibiyetle düşme hattından bir hayli uzaklaşarak ilk 8 için bir ışık buldu.