Güçlü Adana Demirspor ailesi…

19/08/2021 01:09 602

 

Sezonun ilk maçları farklı olur.

Beklentilerin hep farklı alanında görüntü ortaya çıkar. Bu hep böyle olmuştur.

Süper ligin sahnesi farklıdır.

Biliyorsunuz bu ligin gediklisi kulüpler var. 4 Takımında küme düşeceğini hesaplarsak Adana Demirspor’dan beklentimiz daha yüksek bölümlerde.

Bunun nedenler var.

Birincisi; Başkan Murat Sancak, Başkanvekili Metin Korkmaz ile birlikte transferler konusunda iyi mücadele verdiler. Hakkını vermek gerekirse iyi de takım oluşturuldu. Başkan Sancak, ayrıca maddi sorun bölümünde sıkıntıyı Adana Demirspor’a yaklaştırmıyor.

İkincisi; Teknik bölüme geldiğimizde; Teknik direktör Samet Aybaba ve ekibi kamp çalışmalarını eksiksiz yerine getirmiş. Kamp döneminde bir tane sakatlık yaşanmadı. Ve sezonun ilk maçında Adana Demirsporlu oyuncular neredeyse 90 dakikaya yakın bölümde mücadele edip sonuca gitmeye çalıştı. Yani işin fizik, kondisyon, güç bölümünün yanı sıra mental olarak da yerine konduğunu gözlemledik.

Üçüncüsü; dün sosyal medyada Adana Demirspor’un resmi adresinde video paylaşıldı. Başkan, takımı uğurluyor. Buna personelde eklendi. Yani personelin duasına her zaman inanmışımdır. Her zamanda takıma güç vermiştir.

Şimdi kısa zamanda puzzle tamamlanmış oldu.

  1. Demirspor ailesinin daha güçlü bir şekilde bu savaşta sonuna kadar ayakta kalması hepimizin özenle üzerinde durduğumuz başlıktır. Baştan sona kadar hangi sim olursa olsun. Tabi bitmek tükenmek bilmeyen taraftar desteğinin varlığının moral motivasyonu artırdığını da yineleyebilirim.

Kayseri maçıyla beraber Adana Demirspor o farkını yine ortaya serecektir. Dileğimiz ve inancımız Adana Demirspor’un bu mücadelesinin galibiyetle sonuçlanmasıdır.