GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ

10/12/2018 05:29 5892

 

Kahvaltı bahane sohbet şane diyelim yine. Bu hafta 5 Ocak Gazetesi’nın geleneksel kahvaltı konuğu Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ oldu. 5 ocak Gazetesinin başarılı kadrosu, profesyonel yazar kadrosu ve imtiyaz sahibi Savaş Çokduyğulu’nun misafiriydi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ göreve geldiğinden bu yana sempatik kişiliğiyle, heyacan dolu kişiliğiyle sorulan sorulara cevap verdi.Benim edindiğim izlenim ki ben Sarıçam İlçesini ve Adana’nın diğer İlçelerini, mahallelerini, sokaklarını çok iyi bilen gazeteci kimliğimle, Bilal Uludağ’ın çalışmalarını her zamankigibi samimi buldum. ‘’Açıkçası bu adamı seviyorum ben’’. Sarıçamın geçmişini de biliyorum, şu anınıda biliyorum ‘’Görünen köy kılavuz istemez’’Her şey ortada. Bana göre Sarıçam’ın mimarı Bilal Uludağ, Yıllar geçecek ve halk sizin yaptığınız hizmetlerle sizi anacaklar. Anılmak için çok güzel hizmetler yapmak lazım. Müthiş bir sinerjiniz var. 67 mahallenin muhtarlarının her biri ile aynı derecede ilğileniyorsunuz. Sarıçam halkının hep yanındasınız,farklı hizmet anlayışıyla vatandaşların gönlünde yer edinmeye devam ediyorsunuz.Vatandaşların kaliteli hizmetlerle buluşması için gece gündüz sahadasınız. Halkın beklentilerini karşılamak için her anınızı dolu dolu geçiriyorsunuz. Hafta içi her gün kurumdaki çalışmaların yanı sıra ilçenin dört bir yanında gününüzü uygulamada olan projelerin takibiyle geçiriyorsunuz.Akşamları da hasta ziyaretleri, düğün ve aile ziyaretleri ile geçiyor zamanınız, aynı şekilde hafta sonları da sahadasınız ve halkla iç içe olmayı sürdürüyorsunuz. Bunları yaptığınız sürece hep halkın duasını alacaksınız ve ileride halk sizi yaptığınız hizmetlerle anacak. Ben her zaman yazılarımda veya programlarımda koltuklar gelip geçici önemli olan yaptığınız işlerle güzel izler bırakıp,güzel anılmaktır derim. Mezarlıklar vazgeçilmez insanlarla dolu,bunu düşünerek,rant değil halk demek lazım.

Evet toplantımızda şu nu da öğrenmiş olduk ,Sarıçam Beledşiye Başkanı Bilal Uludağ’ın kurduğu ve seçim vaatlerinde olan, Sarıçam İstihtam Merkezi, şu ana kadar 3218 kişiye istihtam sağlamış, aslında bu hizmet bile tek başına büyük bir başarıdır.Belediye de 700 personel çalışırken, 3218 kişiye istihtam sağlamak tek başına büyük bir başarıdır. Diğer hizmetleri söylameme gerek yok yukarıda yazdığım gibi ‘’Görünen köy klavuz istemez’’ Sarıçam’lı zaten görüyor, Adanalı vatandaşlarımız da Sarıçamı görmelerini tavsiye ederim. Sıfırdan kurulan bir ilçe, Mimarıda Bilal Uludağ. İnşallah bundan sonraki süreçtede hizmet anlayışı aynı şekilde devam eder. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın Adaylığı kasinleşti. Bana göre tekrar Sarıçamın Belediye Başkanı olacak ve aynı tavrını ve çalışmasını devam ettirecek diye düşünüyorum. Hoççakalın...