Göndoğdu ABK için zor haftalar

22/01/2019 22:06 3713

Evinde İzmit Belediyesi’ni yenerek ligde rahat bir nefes alan Gündoğdu  ABK deplasmanda Fenerbahçe’ye  farklı kaybetti.

Baştan sona Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile geçen karşılaşmada Boyd, Gabriela, Fatma Nur ve Zeynep ile  temsilcimiz direnmeye çalıştı.

Bu hafta lider Çukurova’yı misafir edecek Adana ekibinin işi çok zor. Şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Mersin ekibi maçın mutlak favorisi.  İlk 8 sıra için mücadele eden Gündoğdu ekibinin yakın rakibi İzmit Belediye takımının da evinde Galatasaray’a yenilmesi ise hiçte iyi olmadı. Zira Galatasaray ve Beşiktaş ilk 7-8 sıra için mücadele veren takımlar. Bu ekiplerin bu tip maçları kaybetmesi şart.

Yeni transfer Bahar ve Betül’ün hazır olmaması ayrı bir handikap. Bu haftadan sonra uzun oyuncu İmani’nin Adana’ya  gelecek olması da takıma ayrı bir güç verecektir. Ancak ilk 8 sıra bir hayli zor gözüküyor. Boyd, Gabriela, Zeynep, Fatma Nur, Gamze,  Zeren ve Sevgi, takımın askerleri olacak hazır oyuncular. Lorun ve Manolya’nın Elazığ takımına gitmesi ile güç kaybeden Gündoğdu  ABK  takımının işi bir hayli zor görünüyor.

Rotasyonsuz oynayan ekipte oyuncuların alternatifinin olmaması en büyük handikap. Ancak eldeki oyuncularla  Kırçiçeği Bodrum, Canik, İÜSK, Galatasaray, Kayseri Bellona takımlarını yenebilecek güce sahip takımın en büyük kozu yine taraftarı olacak.